Premiér Trudeau ustál hlasování o důvěře, předčasné volby v Kanadě nebudou

Menšinová vláda kanadského premiéra Justina Trudeaua ustála hlasování v parlamentu a zabránila tak konání předčasných voleb. Návrh opozičních konzervativců na ustavení protikorupční komise, která by vyšetřovala také Trudeauovu rodinu, neuspěl, informovaly dnes agentury. Liberální vláda prezentovala hlasování jako hlasování o důvěře.

Justin Trudeau
doporučujeme

Trudeau přesně před rokem zvítězil ve volbách, ale jeho menšinová vláda se musí opírat o hlasy středolevé Nové demokratické strany (NDP) a Zelených. Obě strany i tentokrát vládu podpořily, aby se vyhnuly konání předčasných voleb v době, kdy se země potýká s druhou vlnou epidemie covidu-19.

"Budeme hlasovat proti volbám, nedáme premiérovi Justinu Trudeauovi záminku ke konání voleb," řekl podle GlobalNews před hlasováním vůdce NDP Jagmeet Singh.

Návrh na ustavení protikorupční komise získal 146 hlasů, proti se vyjádřilo 180 poslanců. Obdobné hlasování o důvěře proběhlo již na začátku října, Trudeau tehdy také obstál díky hlasům NDP.

Předmětem diskuse je přidělení správy programu na podporu studentů hledajících práci s milionovým rozpočtem bez výběrového řízení. Finanční správu tohoto programu získala charitativní asociace We Charity, pro kterou pracovala Trudeauova rodina. Trudeauově manželce, bratrovi a matce bylo vyplaceno celkem 300.000 kanadských dolarů (5,2 milionu korun) za to, že vystoupili na několika akcích We Charity.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tři exprezidenti USA jsou ochotni nechat se očkovat před kamerami

03.12.2020 15:25 Exprezidenti USA Barack Obama, George Bush mladší a Bill Clinton by byli ochotni nechat se…

USA zpřísňují vízový režim pro členy čínské komunistické strany

03.12.2020 14:10 Aktualizováno Spojené státy s okamžitou účinností omezily platnost cestovních víz pro členy čínské komunistické…

Koronavirus: Denní počet zemřelých v USA překonal jarní maximum

03.12.2020 10:59 Do statistik úmrtí spojených s covidem-19 v USA přibylo za středu dalších 3157 lidí, což je…

Je čas dospět. EU se musí stát politickým a vojenským hráčem, apeluje…

03.12.2020 00:01 NÁZOR - Pocit úlevy evropských politických elit ze zvolení Joe Bidena americkým prezidentem byl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama