Z převrácené lodi u USA vyprostili poslední námořníky, vyvstal nový problém

Z nákladní lodi, která se v neděli převrátila na bok u východního pobřeží Spojených států, se podařilo vyprostit poslední čtyři námořníky. Řekl to agentuře AP zástupce pobřežní stráže Lloyd Heflin, který byl koordinátorem záchranných prací. Všichni čtyři byli převezeni do nemocnice na vyšetření, ale zdají se být v dobrém zdravotním stavu.

Přidejte svůj názor

Lodní havárie, ilustrační foto
doporučujeme

Nákladní loď Golden Ray plující pod vlajkou Marshallových ostrovů převážela asi 4000 vozidel a do potíží se dostala při plavbě podél pobřeží státu Georgia v noci na neděli. Plavidlo se nejdříve silně naklonilo a pak převrhlo na bok. Ihned po nehodě se podařilo zachránit 20 z 24 členů posádky, další pokusy zhatil požár na palubě.

Později záchranáři našli i zbývající čtyři členy posádky, tři z nich byli uvězněni v místnosti blízko spojovací hřídele u spodní části zádi. Poslední z členů posádky byl uvězněn za skleněným panelem v technické řídící místnosti. Pro jejich záchranu musela pobřežní stráž vyvrtat do lodi díru.

Pobřežní stráž na twitteru uvedla, že po záchraně námořníků se nyní její činnost zaměří na ochranu životního prostředí, odstranění plavidla a obnovení obchodu.

Loď Golden Ray je nadále uvízlá v přepravním kanálu jednoho z nejrušnějších amerických přístavů pro přepravu automobilů. Jedna loď kvůli tomu nemůže opustit přístav a další čtyři čekají na vstup do přístavu, uvedla AP.

Příčina nehody se vyšetřuje. Podle internetových stránek sledujících pohyby lodí se Golden Ray převrátila když míjela jiné plavidlo. V té době byla podle záznamů meteorologické služby obloha jasná a počasí klidné.

Loď patří společnosti Hyundai Glovis. Ta přepravuje vozy pro automobilky Hyundai a Kia, ale i další společnosti.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

USA vyšlou vojáky do Saúdské Arábie. Válka s Íránem je na spadnutí?

21.09.2019 12:40 Aktualizováno Šéf Bílého domu Donald Trump schválil vyslání amerických vojáků do Saúdské Arábie a Spojených…

Princ Andrew čelí obvinění. Zneužil mě v koupelně a ložnici, tvrdí…

21.09.2019 12:04 Pětatřicetiletá Američanka obviňuje britského prince Andrewa, že ji coby 17letou dívku zneužil.…

Největší klimatická stávka v dějinách. Dorazily čtyři miliony lidí, chlubí…

21.09.2019 09:25 Více než čtyři miliony lidí se podle mladé švédské ekologické aktivistky Grety Thunbergové zapojily…

Podezřelý telefonát na Ukrajinu. Co žádal Trump od Zelenského?

21.09.2019 07:49 Nadějný demokratický uchazeč o Bílý dům Joe Biden vyzval amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama