Případ Trumpova exporadce Flynna bude opět řešit odvolací soud

Americký odvolací soud opět posoudí argumenty ohledně toho, zda soudce přidělený k procesu s někdejším poradcem prezidenta Donalda Trumpa Michaelem Flynnem musí vyhovět žádosti o zastavení procesu. Ústní zdůvodnění by odvolací soud měl vyslechnout 11. srpna, napsala agentura Reuters, podle níž na to soud sám přistoupil.

Michael Flynn (generál U.S. Army)
doporučujeme

Stejný soud přitom 24. července nařídil federálnímu soudu, aby vyhověl žádosti ministerstva spravedlnosti a zastavil proces s Flynnem. Federální soudce Emmet Sullivan ale následně požádal odvolací soud, aby své rozhodnutí opět zvážil s tím, že ustoupení ministerstva spravedlnosti od dalšího Flynnova stíhání je bezprecedentní a je nutné jej pečlivě přezkoumat.

Flynn, který Trumpovi krátce radil v otázkách národní bezpečnosti, se v roce 2017 vyšetřovatelům přiznal, že jim podal lživé informace o svých kontaktech s ruským velvyslancem v USA Sergejem Kisljakem. Později Flynn začal od přiznání ustupovat, v čemž ho letos v květnu ministerstvo spravedlnosti podpořilo. To uvedlo, že rozhovor mezi Flynnem a FBI, z něhož vzešlo obvinění z křivé výpovědi, nebyl odůvodněný a nesouvisel s předmětem samotného vyšetřování. Sám Flynn uvedl, že cílem FBI bylo zaskočit ho tak, aby jeho slova mohla být později napadena.

Flynnova kauza byla výsledkem práce zvláštního vyšetřovatele Roberta Muellera, který objasňoval ruskou úlohu v amerických prezidentských volbách v roce 2016. V závěrečné zprávě z loňského dubna Mueller uvedl, že nenašel důkazy, že by Trump či jiný Američan ve volbách cíleně spolupracoval s ruskou vládou. Trump považoval Muellerovo vyšetřování za hon na čarodějnice.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

USA registrují již přes 160 tisíc mrtvých s covidem-19

07.08.2020 17:15 Ve Spojených státech zemřelo již více než 160.000 lidí s nemocí covid-19, kterou vyvolává nový…

Trump zakázal obchodovat s vlastníky TikToku a WeChatu, Čína se ohradila

07.08.2020 15:24 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump vydal příkaz, kterým Američanům zakázal blíže nespecifikované…

FBI dopadla uprchlého vězně, na útěku byl 46 let

07.08.2020 10:22 Vězeň, kterému se podařilo uprchnout z vězení před 46 lety, je už zase zpátky v cele, ohlásil…

Demokraté chtějí, aby Fed bojoval proti rasovým nerovnostem

07.08.2020 09:10 Američtí zákonodárci z opoziční Demokratické strany představili nový návrh zákona, který by…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama