Země, kde se v covid nevěří. 400 tisíc nakažených, přesto lidé opatření nedodržují

V současné době je v Mexiku detekováno téměř 400 tisíc potvrzených případů covid-19 a přes 40 tisíc úmrtí. Přesto někteří Mexičané nevěří, že covid-19 vůbec existuje, a proto neberou vážně ani ochranná opatření nařízená vládou. Ale proč je Mexiko zemí, která má nejvíce skeptiků ohledně nebezpečného viru SARS-CoV-2?

Covid-19 se nevyhnul ani Mexiku
doporučujeme

„Tento virus neexistuje, nevím, jestli jsem ignorant nebo je to víra v boha, ale pro mě prostě virus neexistuje,“ říká pro CNN Humberto Montes Cruz, mexický muzikant, který hraje převážně na pohřbech. Cruz dodal, že kdyby virus existoval, už dávno by onemocněl.

Tento názor není ojedinělí, ředitel pohřební služby již v minulosti uvedl, že příbuzní zesnulých uvádějí do formulářů, že zemřeli na chřipku, nikoliv na covid-19. Pracovník záchranářské služby podotkl, že s jistou formou skepticismu se na lince záchranné služby setkávají téměř denně.

Podle hlasování v mexických novinách El Financerio se ukázalo, že 86 % Mexičanů věří, že covid-19 existuje a 14 % ne. Může se to zdát jako malé číslo, ale v zemi s 18 milióny obyvateli to představuje přes dva a půl miliónů lidí, kteří nevěří na covid-19.

Tito lidé nevidí důvod dodržovat ochranná opatření, jako je nošení roušek, sociální distancování a mytí rukou. To nevypadá dobře pro zemi, která se v současné době nachází na sedmém místě nejhůře zasažených zemí a počet potvrzených případů stále narůstá.

Mexický sociolog Jorge Galindo říká, že je těžké odpovědět na otázku, proč někteří Mexičané nevěří. Domnívá se, že je to hluboko zakořeněné již z minulosti, protože místní lidé nevěří institucím. „Nedůvěra se zde nachází obecně, protože vláda vždycky lhala nebo se snažila zmanipulovat informace,“ objasňuje sociolog.

Může to být způsobené také tím, že mexický prezident Andrés Manuel López Obrador od začátku potlačoval informace ohledně covid-19. Vláda neposkytla žádné informace o tom, jak se virus SARS-CoV-2 šíří, odkud pochází a jaké virus představuje riziko. „Je to něco, co je pro lidi těžko uvěřitelné, protože to vzniklo z ničeho,“ domnívá se Galindo.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump kritizoval další odbornici ze svého koronavirového štábu

03.08.2020 21:54 Americký prezident Donald Trump dnes na twitteru kritizoval odbornou členku svého krizového štábu…

Pentagon potvrdil dohodu o vyslání dalších 1000 vojáků do Polska

03.08.2020 21:38 Ministr obrany USA Mark Esper dnes uvedl, že Spojené státy budou udržovat na území Polska až 5500…

Pět milionů nakažených v Latinské Americe, pandemie ještě nedosáhla vrcholu

03.08.2020 14:58 Aktualizováno V Latinské Americe se potvrdilo už téměř pět milionů nakažených koronavirem SARS-CoV-2, což je více…

Požáry v Kalifornii se dál šíří. Tisíce evakuovaných, plameny pohltily…

03.08.2020 14:21 Evakuace nařízená tisícům lidí v jižní Kalifornii kvůli rozsáhlému lesnímu požáru v horách východně…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama