Proč Pelosiová roztrhala Trumpovo poselství? Demokratka podala vysvětlení

Předsedkyně americké Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová neplánovala, že svou kopii projevu prezidenta Donalda Trumpa o stavu unie roztrhá. Podle svého vyjádření se to ale rozhodla udělat, když v poselství hlavy státu nemohla najít stránku, "na níž by nebyla lež", napsala agentura Reuters.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Nancy Pelosiová
doporučujeme

Demokratická šéfka dolní komory Kongresu Pelosiová kopii Trumpova vystoupení roztrhala v noci na dnešek SEČ hned poté, co republikánský prezident svůj projev dokončil. Na dnešní schůzi svých stranických kolegů poslanců se za tento svůj čin dočkala ovací ve stoje, sdělili podle Reuters poradci demokratů.

"Minulý večer (dnes po půlnoci SEČ) jsme viděli prezidenta Spojených států, jak přímo před námi udělal z pravdy cáry. Roztrhal pravdu," řekla dnes Pelosiová demokratickým zákonodárcům podle poznámek jednoho z poradců, který byl přítomen shromáždění, jež se konalo za zavřenými dveřmi.

I média poukázala na to, že Trump tradičně uvedl řadu zavádějících tvrzení nebo prezentoval jako své zásluhy trendy, které začaly už před jeho nástupem do úřadu. Velmi diskutabilní byla mimo jiné slova o ochraně jednoho z pilířů dřívější reformy zdravotního pojištění, kterou se přitom současná administrativa snažila zrušit.

Sdělovací prostředky ovšem nezaznamenaly jen roztrhání Trumpova projevu Pelosiovou. Ještě předtím si všimly, že prezident při příchodu k řečnickému pultu nestiskl ruku, kterou mu šéfka Sněmovny reprezentantů podala.

Loading...
Vstupte do diskuze (13)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co sleduje Rusko? Bezpečnostní expert varuje před postranními úmysly Moskvy

21.02.2020 00:01 NÁZOR – Příští rok v únoru vyprší smlouva New START, která omezuje počty amerických a ruských…

Trumpův exporadce Stone byl odsouzen ke 40 měsícům vězení

20.02.2020 21:48 Aktualizováno Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl dnes odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger…

O debatu demokratických kandidátů na prezidenta byl zájem

20.02.2020 21:18 Středeční televizní debata uchazečů o nominaci amerických demokratů pro prezidentské volby přitáhla…

V USA unikla data prominentů

20.02.2020 18:07 Agentura odpovídající za bezpečnost komunikačního a informačního systému amerického prezidenta,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama