Proti Trumpovi se obrací i rodina. Oficiálně tvrdí opak

Ačkoliv příbuzní současného prezidenta Donalda Trumpa podporují v jeho tažení proti údajné volební manipulaci, v soukromí mu radí, aby se s prohrou smířil. Tvrdí to televize CNN s tím, že se proti vlastnímu manželovi obrátila i Melania.

Donald Trump a Melania Trumpová
doporučujeme

Melania Trumpová, manželka prezidenta Spojených států Donalda Trumpa, i jeho zeť Jared Kushner, doporučují končící hlavě státu, aby přiznal volební porážku a přijal vítězství svého soupeře Joea Bidena.

Informovala o tom stanice CNN s odvoláním na nejmenované zdroje. První dáma i Kushner tento postoj ale veřejně neprojevili. Oficiálně nadále stále stojí za Trumpem.

Melania podle zdroje televize v soukromí uvedla, že nastal čas, aby Trump akceptoval volební prohru. Jeho dva synové Donald a Eric ho naopak povzbuzují, aby proti oficiálním výsledkům bojoval nadále.

Tento postoj Trump nadále zastává. Svou volební prohru odmítá přiznat a prohlašuje, že volby ještě neskončily. Je také připraven podniknout další právní kroky ke zpochybnění Bidenova vítězství.

Jeho kroky nacházejí podporu u části republikánů a některých jeho podporovatelů. "Volby nejsou u konce, dokud nejsou započítány a potvrzeny všechny zákonné hlasy. Stále jsou zde vážné soudní stížnosti, které byly vzneseny, a dokud nebude tento proces vyřešen, volba není definitivní," uvedl na twitteru druhý nejvýše postavený republikán ve Sněmovně reprezentantů Steve Scalise.

"Média mohou vyhlásit vítěze voleb, ale nenáleží jim rozhodovat o tom, zda jsou tvrzení o porušených volebních zákonech a nesrovnalostech pravdivá," uvedl republikánský senátor Marco Rubio.

Zvolení demokrata Bidena prezidentem zatím neuznali ani současný viceprezident Mike Pence nebo lídr republikánů v Senátu McConnell. Několik republikánů naopak podpořilo Bidena a vymezilo se proti Trumpově rétorice. K senátorovi Mittu Romneymu či guvernérovi státu Maryland Larrymu Hoganovi se přidal například i bývalý prezident George Bush mladší.

Trump podle médií stále ve spolupráci s některými poradci zvažuje, jak letošní volební drama protáhnout. Na twitteru také několikrát sdílel výroky o údajných podvodech, které sociální síť ihned označila jako sporné.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Maduro: Vzdám se úřadu prezidenta, když parlamentní volby vyhraje opozice

02.12.2020 10:04 Venezuelský autoritářský prezident Nicolás Maduro v úterý prohlásil, že se vzdá nejvyššího úřadu v…

AP: Škola pro žadatele o azyl v USA vzkvétá pandemii navzdory

02.12.2020 09:25 Začalo to nenápadně - v migračním táboře doslova před branami USA vznikla na chodníku příležitostná…

Trump znovu útočí na právní ochranu provozovatelů sociálních sítí

02.12.2020 07:49 Prezident USA Donald Trump pohrozil, že bude vetovat každoroční rozpočtový zákon ministerstva…

V USA vyšetřují údajné úplatky za prezidentskou milost: Podezřelé převody…

02.12.2020 07:38 Ministerstvo spravedlnosti USA vyšetřuje možný zločin, při němž měly být převedeny peníze do Bílého…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama