Rio de Janeiro zavře kvůli zhoršení epidemie své pláže

Starosta brazilského města Rio de Janeiro se kvůli zhoršené epidemické situaci rozhodl uzavřít pro veřejnost pláže a vyzval obyvatele města, aby zůstali doma, napsala dnes agentura AFP. Ve čtvrtek Brazílie zaznamenala druhý nejvyšší denní přírůstek úmrtí v souvislosti s nemocí covid-19 od počátku epidemie. Za předchozích 24 hodin jich bylo 2724.

Rio de Janeiro, Brazílie
doporučujeme

O víkendu budou mít lidé zakázáno se pohybovat na všech pláží ve městě, včetně známých pláží Copacabana či Ipanema. "Situace je velice kritická a proto vyzývám obyvatele Ria: přišel moment zůstat doma," uvedl starosta šestimilionové metropole Eduardo Paes.

Radnice již zavedla další protiepidemická opatření, například zákaz nočního vycházení či povinnou uzávěru restaurací a barů po 21:00. Zrušila také populární karneval. Podle posledních údajů nemocnicím v Riu de Janeiro bezprostředně hrozí přehlcení a na jednotkách intenzivní péče je volných zhruba pět procent lůžek.

Situace ve zdravotnických zařízeních je ale vážná prakticky v celé Brazílii. Podle státního ústavu Fiocruz ve 25 z 27 států je volných méně než 20 procent lůžek s intenzivní péčí.

K zpřísnění opatření Brazílii vyzvala Světová zdravotnická organizace (WHO). Podle WHO je pro zpomalení epidemie nutné zavést opatření, jež by platila na celém území jihoamerické země. Omezení ale zatím zavádí především jednotlivé brazilské státy. Proti celostátní opatřením se v minulosti vyjádřil prezident Jair Bolsonaro.

Ve čtvrtek ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že během předchozích 24 hodin bylo potvrzeno bezmála 87.000 nových případů nákazy. To je jeden z nejvyšších denních údajů od začátku epidemie. Během pandemie se v zemi, kde žije zhruba 210 milionů obyvatel, nakazilo 11,8 milionu lidí a 287.499 osob v souvislosti s nemocí covid-19 zemřelo. V obou případech se jedná po USA o druhý nejvyšší počet na světě.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Biden navrhl Putinovi uspořádání summitu na území třetího státu

13.04.2021 18:33 Americký prezident Joe Biden navrhl svému ruskému protějšku Vladimiru Putinovi v nadcházejících…

Blinken kritizoval ruské vojenské akce, ujistil Ukrajinu o podpoře USA

13.04.2021 17:57 Spojené státy jsou podle ministra zahraničí Antonyho Blinkena vážně znepokojeny ruskými vojenskými…

Brazilská mutace na Děčínsku nemusí být podle viroložky ze zahraničí

13.04.2021 17:48 Brazilská mutace koronaviru na Děčínsku nemusí podle viroložky Ruth Tachezy pocházet ze zahraničí,…

Úřady v USA jsou opatrné, doporučují přerušit očkování vakcínou Johnson &…

13.04.2021 17:43 Aktualizováno Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) a Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama