San Francisco a okolí uzavře od neděle restaurace a hřiště

San Francisco a okolní oblasti zavedou kvůli sílící epidemii koronaviru od neděle přísnější omezení řady aktivit. V San Francisku se uzavřou restaurace, hřiště či kadeřnictví a další obchody a provozovny, jež zůstanou otevřené, budou muset omezit svou kapacitu, píše dnes agentura Reuters. Zpřísnění opatření ohlásil ve čtvrtek stát Kalifornie a to pro oblasti, kde míra volných lůžek na jednotkách intenzivní péče klesla pod 15 procent.

San Francisco
doporučujeme

"Musíme udělat, cokoliv je nutné, abychom dostali virus pod kontrolu," uvedl starostka San Franciska London Breedová. San Francisco se rozhodlo zavést omezení, ačkoliv míra volných lůžek je v oblasti ještě nad 15 procenty.

Opatření, jež se vztahují i na města jako Oakland, Berkeley či sídlo mnohých technologických firem Palo Alto, patří k těm nejtvrdším, která zavedla americká města, uvádí Reuters. Radnice očekává, že omezení budou platit do 4. ledna.

Vedení San Franciska poukazuje na rychlý růst počtu nově nakažených ve městě, kde žije téměř 900.000 lidí. V současnosti město zaznamenává 142 nových případů nákazy koronavirem denně, na začátku října to bylo jen 34 případů. Od začátku epidemii bylo ve městě potvrzeno přes 16.000 případů nákazy a 162 úmrtí.

Američtí odborníci se obávají přetížení nemocnic a růstu počtu mrtvých za den. V pátek bylo v souvislosti s covidem-19 zaznamenáno v celých Spojených státech 2861 úmrtí, odborníci ale varují, že brzy může být překonána hranice 3000 mrtvých za den. Podle předního amerického epidemiologa Anthony Fauciho je tak nutné, aby Spojené státy zpřísnily hygienická opatření.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Biden chce pracovat hned po inauguraci. Policie zabránila možnému útoku

17.01.2021 08:25 Budoucí prezident Spojených států Joe Biden hodlá krátce po svém nástupu do úřadu 20. ledna…

Brazílie neschválila ruskou vakcínu. Nepovažuje ji za bezpečnou

17.01.2021 08:02 Brazilská agentura pro kontrolu léčiv (Anvisa) farmaceutické společnosti Uniao Quimica vrátila…

Jaká je budoucnost americké politiky? Politolog rozebral dopady Trumpovy…

17.01.2021 00:01 NÁZOR - Nejpozoruhodnější věcí na uplynulých bouřlivých týdnech v americké politice není…

Inaugurace v době pandemie. Jak bude Biden uveden do úřadu?

16.01.2021 14:12 Demokrat Joe Biden se ve středu ujme úřadu nejmocnějšího muže na světě při slavnostním ceremoniálu,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama