Sedm mrtvých a 13 zraněných si vyžádal výbuch minibusu v Kolumbii

Nejméně sedm lidských životů a až třináct zraněných si vyžádal v pondělí večer výbuch v jedoucím minibusu na jihozápadě Kolumbie. Ve vozidle se zjevně nacházela trhavina, která se ze zatím nejasných příčin vznítila, informovala dnes místní média.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Autobus, ilustrační foto
doporučujeme

Podle listu El Tiempo k neštěstí došlo v departamentu Cauca. Vyšetřovatelé vycházejí z toho, že převážená výbušnina mohla být určena buď k ilegální těžbě, nebo k zamýšlenému teroristickému útoku ve městě Cali. V uvedené části Kolumbie je aktivní levicová povstalecká organizace ELN. Později ale policie podle médií verzi chystané autobomby opustila.

Organizace Vojsko národního osvobození (ELN) minulý týden v pátek oznámila zahájení takzvané ozbrojené stávky, což v regionu vyvolalo velké obavy. Během takovýchto akcí bojovníci ELN obvykle blokují silnice a hrozí útoky. Ministerstvo obrany do pondělí zaregistrovalo 117 pokusů o provedení teroristické akce, kterým se v 94 případech podařilo zabránit.

Kolumbii sužoval desítky let ozbrojený konflikt mezi bezpečnostními silami, organizacemi levicových vzbouřenců a pravicovými polovojenskými skupinami. Největší povstalecká organizace FARC uzavřela v roce 2016 mírovou dohodu s vládou a složila zbraně.

Bezpečnostní situace se od té doby v této jihoamerické zemi zlepšila, nicméně menší organizace ELN v boji proti státu pokračuje. Kromě toho trvají krvavé konfrontace mezi policií a zločineckými klany zapletenými do obchodu s drogami.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

USA chtějí urychlit propouštění vězňů kvůli covid-19, počet nakažených za…

04.04.2020 19:11 Americký ministr spravedlnosti William Barr nařídil federálním vězeňským úřadům, aby urychlily…

New York zápolí s covid-19: Padl smutný rekord v počtu mrtvých a nakažených

04.04.2020 19:00 Aktualizováno Americký stát New York zaznamenal za poslední den 630 dalších úmrtí na nemoc covid-19 a přes 10.800…

Pátrání po vnučce R. Kennedyho a jejím synovi přerušeno. Zmizeli při…

04.04.2020 16:19 Aktualizováno Úřady amerického státu Maryland dnes po 26 hodinách přerušily pátrání po dvou členech rodinného…

Pandemie covid-19: Zemřelo již 61 tisíc lidí, nakažených je přes milion

04.04.2020 15:53 Na nemoc covid-19 způsobenou koronavirem zemřelo po celém světě již 60.000 lidí a počet nakažených…

Související:

Právě se děje

Další zprávy