Silné zemětřesení v Mexiku: Počet obětí vzrostl, poškozeny jsou i historické památky

Bilance obětí úterního zemětřesení o síle 7,4 stupně v jižní části Mexika vzrostla na deset. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na místní úřady. Pokračuje odklízení trosek a vyhodnocování škod.

Zemětřesení, ilustrační foto
doporučujeme

Epicentrum se nacházelo nedaleko přímořského letoviska Huatulco ve státě Oaxaca. Otřesy však byly cítit až ve stovky kilometrů vzdáleném hlavním městě, kde se chvěly výškové budovy a tisíce lidí ve strachu vyběhly na ulice. Na 30 domů v metropoli bylo poškozeno a v severní části města, které bylo postiženo zemětřesením již v roce 2017, musela být část obyvatel evakuována.

zdroj: YouTube

"Tento dům byl vždy mým domovem. Tady jsem se narodila, tady jsem vyrůstala, tady mám všechny své vzpomínky," řekla Reuters místní obyvatelka Aura Preisserová, zatímco vyklízela své věci z budovy obehnané policejní páskou. "Pokud ho ztratím, ztratila bych nejen domov, ale i velkou část mého srdce."

Ve státě Oaxaca záchranáři odklidili z ulic suť. Místní obyvatelé zdejších chudých čtvrtí nyní prohledávají trosky ve snaze najít své osobní věci.

"Všechno bylo poškozeno, celý dům to zničilo. Všechno, co jsme udělali, je pryč," říká Vicente Romero ve městě La Crucecita na tichomořském pobřeží a ukazuje na škody na svém domě.

Újmu utrpěly školy i historické památky, včetně čtyř archeologických nalezišť, uvedla vláda státu Oaxaca v prohlášení, ve kterém informuje desítce obětí.

V příspěvku na twitteru guvernér státu Alejandro Murat uvedl, že zemětřesení zasáhlo 117 obcí a více než 5000 domů utrpělo škody.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump změnil soudní verdikt, jeho bývalý poradce Stone nemusí do vězení

11.07.2020 15:53 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump zmírnil trest, který soud vyměřil jeho dlouholetému příteli a…

Trump potvrdil, že USA provedly kybernetický útok proti Rusku

11.07.2020 15:06 Americký prezident Donald Trump poprvé potvrdil, že Spojené státy v roce 2018 provedly kybernetický…

Pandemie v USA: Počet nových případů covidu-19 opět rekordní, situace je…

11.07.2020 12:53 Aktualizováno Počet případů nákazy koronavirem ve Spojených státech se v pátek zvýšil o téměř 69.000. Již potřetí…

Brazílie ohlásila přes 45 tisíc nových případů koronaviru

11.07.2020 10:55 V Brazílii přibylo za minulých 24 hodin 45.048 dalších případů nákazy koronavirem a 1214 nových…

Související:

Právě se děje

Další zprávy