Skupina Linkin Park zakázala Trumpovi používat svou hudbu

Skupina Linkin Park je zatím poslední z řady muzikantů, kteří americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi zakázali používat svou hudbu během kampaně za znovuzvolení.

Skupina Linkin Park
doporučujeme

Jak informoval server Fox News, skupina vyzvala Trumpa, aby přestal používat její hudbu poté, co hit Linkin Parku In the End zazněl ve videu, které na twitteru zveřejnil ředitel Bílého domu pro sociální sítě Dan Scavino a Trump ho sdílel.

"Linkin Park nikdy neschvaloval a neschvaluje Trumpa a nepovolil jeho organizaci používat jakoukoli naši muziku," napsala skupina na svém oficiálním twitterovém účtu. "Vyzvali jsme je, aby od tohoto jednání upustili."

Twitter video zablokoval "v reakci na vlastníka autorských práv", uvádí poznámka na serveru, která se objevila místo zablokovaného videa. Použitá verze písně byla coververze, kterou nahrála Fleurie a Jung Youth.

"Zjistil jsem, že Trump nelegálně použil coververzi písně, na které jsem se podílel, na svém propagandistickém videu," napsal Youth na twitter. "Kdokoli, kdo mě zná, ví, že se ostře stavím proti bigotnosti a rasismu. Díky všem v twitterové komunitě, kteří to video pomohli odstranit!" dodal.

Také frontman kapely Linkin Park Chester Bennington před svou smrtí v roce 2017 vyjádřil nevoli vůči americkému prezidentovi: "Opakuju, Trump je větší hrozbou pro USA než terorismus!! Musíme znovu najít svůj hlas a postavit se za to, v co věříme."

Mezi dalšími umělci, kteří odsoudili Trumpovu vládu a jeho tým pro předvolební kampaň, je Neil Young, dědicové Toma Pettyho, The Rolling Stones, Elton John či Adele.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Venezuelský soud poslal na 20 let do vězení dva Američany, prý se pokusili…

08.08.2020 17:53 Venezuelský soud dnes poslal na 20 let do vězení dva bývalé americké vojáky, kteří se podle…

V Brazílii přibylo za den znovu přes 50 000 nákaz koronavirem

08.08.2020 16:57 Aktualizováno Brazílie za poslední den opět zaznamenala více než 50.000 nákaz koronavirem a více než 1000 úmrtí…

Proč kandiduje Kanye West? Pravý důvod naznačil rapper v rozhovoru

08.08.2020 15:20 Americká média tento týden informovala, že rapper Kanye West by se opravdu v listopadu mohl objevit…

Poslední nedotčený šelfový ledovec v Kanadě se rozpadl, jedna kra je velká…

08.08.2020 13:16 Poslední nedotčený kanadský šelfový ledovec se koncem července během pouhých dvou dnů rozlomil a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama