Sociální sítě stáhly dezinformační video o koronaviru, sdílel ho i Trump

Sociální sítě facebook, twitter a server YouTube odstranily video s mylnými informacemi o koronaviru, které v pondělí zveřejnil server Breitbart News. Propagovalo preparát hydroxychlorochin jako účinnou léčbu covidu-19 a popíralo účinnost roušek.

Facebook
doporučujeme

Na videu byla skupina lidí v bílých pláštích, kteří se označili za americké lékaře z první linie a kteří vystoupili na tiskové konferenci před budovou nejvyššího soudu ve Washingtonu.

CNN informovala, že navzdory zavádějícímu obsahu materiálu, který odporuje tvrzení amerických odborníků, prezident Donald Trump sdílel toto video v pondělí večer s 84 miliony uživateli twitteru.

Mluvčí na tiskové konferenci, jež o sobě prohlásila, že je lékařka, tvrdila, že k ochraně před šířením koronaviru není třeba nosit roušky. Uvedla dále, že nedávné studie prokazující neúčinnost antimalarika hydroxychlorochinu při léčbě covidu-19 jsou mylné informace šířené "podvodnými farmakologickými firmami".

"Na ten virus existuje lék a nazývá se hydroxychlorochin, zinek a (antibiotikum) Zinthromax. Roušky nepotřebujete, existuje léčba," tvrdila žena. Trump do nedávna patřil mezi popírače účinnosti roušek a propagoval hydroxychlorochin jak prostředek k ochraně před koronavirem.

Světová zdravotnická organizace (WHO) začátkem tohoto měsíce oznámila, že přerušila u hospitalizovaných pacientů s covidem-19 testy antimalarika hydroxychlorochin a kombinace lopinavir/ritonavir používané při léčbě lidí s HIV. Rozhodnutí zdůvodnila tím, že ani jeden z léků nepomohl snížit úmrtnost.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Poslední, co pacienti s covidem před smrtí uvidí? Lékař netradičním videem…

01.12.2020 22:01 Aktualizováno K netradičnímu apelu na veřejnost se uchýlil Kenneth Remy, lékař z Missouri Baptist Medical Center…

Ministr spravedlnosti USA zpochybnil tvrzení o volebním podvodu

01.12.2020 21:49 Americké ministerstvo spravedlnosti podle svého šéfa Williama Barra nezaznamenalo důkazy o…

Dezinformacím o vakcíně na covid se navzdory snahám sociálních sítí daří

01.12.2020 17:50 Po devíti měsících pandemie má lidstvo na dohled vakcínu proti nemoci covid-19, za přílivu…

"Kdo nevolí, nejí." Madurův režim nutí lidi k účasti ve volbách i hrozbou…

01.12.2020 14:34 Venezuelská vláda autoritářského prezidenta Nicoláse Madura se snaží přimět obyvatele k účasti na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama