Sociální sítě stáhly dezinformační video o koronaviru, sdílel ho i Trump

Sociální sítě facebook, twitter a server YouTube odstranily video s mylnými informacemi o koronaviru, které v pondělí zveřejnil server Breitbart News. Propagovalo preparát hydroxychlorochin jako účinnou léčbu covidu-19 a popíralo účinnost roušek.

Facebook
doporučujeme

Na videu byla skupina lidí v bílých pláštích, kteří se označili za americké lékaře z první linie a kteří vystoupili na tiskové konferenci před budovou nejvyššího soudu ve Washingtonu.

CNN informovala, že navzdory zavádějícímu obsahu materiálu, který odporuje tvrzení amerických odborníků, prezident Donald Trump sdílel toto video v pondělí večer s 84 miliony uživateli twitteru.

Mluvčí na tiskové konferenci, jež o sobě prohlásila, že je lékařka, tvrdila, že k ochraně před šířením koronaviru není třeba nosit roušky. Uvedla dále, že nedávné studie prokazující neúčinnost antimalarika hydroxychlorochinu při léčbě covidu-19 jsou mylné informace šířené "podvodnými farmakologickými firmami".

"Na ten virus existuje lék a nazývá se hydroxychlorochin, zinek a (antibiotikum) Zinthromax. Roušky nepotřebujete, existuje léčba," tvrdila žena. Trump do nedávna patřil mezi popírače účinnosti roušek a propagoval hydroxychlorochin jak prostředek k ochraně před koronavirem.

Světová zdravotnická organizace (WHO) začátkem tohoto měsíce oznámila, že přerušila u hospitalizovaných pacientů s covidem-19 testy antimalarika hydroxychlorochin a kombinace lopinavir/ritonavir používané při léčbě lidí s HIV. Rozhodnutí zdůvodnila tím, že ani jeden z léků nepomohl snížit úmrtnost.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Biden přepisuje volební mapu USA. Nad Trumpem získává výrazný náskok

15.08.2020 14:38 Méně jak 3 měsíce do voleb přepisuje Biden volební mapu Spojených států. Bývalý viceprezident…

Americká armáda založila pracovní skupinu pro zkoumání UFO

15.08.2020 10:17 Americké ministerstvo obrany zřídilo novou pracovní skupinu, která se bude zabývat zkoumáním…

USA se nepodařilo v RB OSN prodloužit zbrojní embargo vůči Íránu

15.08.2020 08:43 Spojeným státům se nepodařilo v Radě bezpečnosti OSN prosadit prodloužení zbrojního embarga proti…

V Brazílii přibylo za pátek více než 50 000 nakažených koronavirem

15.08.2020 08:16 V Brazílii přibylo v pátek 50.644 nově nakažených koronavirem, což bylo o téměř 10.000 méně než…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama