Soud s Trumpovým přítelem Stonem byl spravedlivý, prohlásil ministr Barr

Soud s dlouholetým přítelem a někdejším poradcem amerického prezidenta Donalda Trumpa Rogerem Stonem byl přiměřený a trest vězení v délce tří let a čtyř měsíců je spravedlivý. V rozhovoru s televizí ABC News to ve středu prohlásil americký ministr spravedlnosti William Barr. Trump v minulosti opakovaně prohlašoval, že se Stonem bylo zacházeno nespravedlivě.

Roger Stone
doporučujeme

"Myslím, že stíhání bylo oprávněné a že trest, který nakonec soudce vynesl, byl spravedlivý," řekl pro ABC News Barr, který je z titulu ministerské funkce i generálním prokurátorem USA.

Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování, letos v únoru mu pak soud uložil 40 měsíců v káznici. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění". V červnu Trump během televizního rozhovoru odmítl přímo odpovědět, zda 67letému Stoneovi udělí milost.

Stone se neúspěšně snažil o obnovu procesu, v dubnu ale federální soudkyně jeho žádost zamítla a nařídila mu, aby na pokyn příslušného orgánu nastoupil k výkonu trestu. Ve věznici v Jesupu ve státě Georgia je Stone očekáván 14. července.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Další únik ropy z lodi u ostrova Mauricius je nejspíš zažehnán

12.08.2020 19:57 Většinu zbývající ropy z poškozeného japonského plavidla u korálového pobřeží blízko ostrovního…

Brazílie má opět přes 50 tisíc nových případů koronaviru, rekord v Kolumbii

12.08.2020 16:39 Aktualizováno V Brazílii se opět prudce zvýšil počet nakažených novým typem koronaviru, za den přibylo více než…

V Kongresu USA patrně usedne kontroverzní politička, vyznává konspiraci…

12.08.2020 13:42 Do amerického Kongresu s velkou pravděpodobností usedne republikánská politička Marjorie Taylor…

Biden si jako viceprezidentku vybral senátorku Harrisovou, Trump ji…

12.08.2020 11:48 Aktualizováno Demokratický uchazeč o úřad amerického prezidenta Joe Biden si jako svou viceprezidentku vybral…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama