Špičky americké armády zahájily izolaci po pozitivním testu admirála

Nejvýše postavený americký generál Mark Milley a lídři několika složek armády Spojených států jsou v izolaci kvůli pozitivnímu testu na koronavirus u jednoho z velitelů pobřežní stráže. Admirál Charles Ray podle informací televize CNN v poslední době absolvoval v Pentagonu několik schůzek se členy sboru náčelníků štábů, kterému Milley šéfuje.

Pentagon
doporučujeme

Americké ministerstvo obrany uvedlo, že lidé, kteří byli s Rayem v kontaktu, dnes ráno podstoupili testy. "Žádné kontakty z Pentagonu nevykazovaly symptomy (nákazy) a v tuto chvíli nemáme žádné pozitivní testy, které bychom mohli nahlásit," uvedl mluvčí v reakci na zprávy o potvrzené infekci u druhého nejvyššího činitele pobřežní stráže. "Operační připravenost armády Spojených států nebo schopnost vést mise se nijak nezměnily," dodává prohlášení.

Oficiální vyjádření nejmenuje činitele, kterých se preventivní karanténa týká. Americká média s odvoláním na nejmenované zdroje píší kromě Milleyho také o šéfovi letectva Charlesi Browneovi, šéfovi námořních operací Michaelu Gildayovi nebo o generálovi Paulu Nakasoneovi, který vede kybernetické operace armády.

Admirál Ray podle prohlášení pobřežní stráže o víkendu pociťoval mírné příznaky covidu-19 a otestovat se nechal v pondělí. Jak se koronavirem nakazil, nebylo jasné, podle zdrojů agentury AP se nepředpokládalo, že by případ souvisel se šířením nákazy v Bílém domě.

Zprávy o situaci v armádě by každopádně mohly prohloubit nejistotu ohledně stavu amerických institucí poté, co covid-19 zasáhl i prezidenta Donalda Trumpa, píše agentura Reuters. Koronavirus se v posledních dnech potvrdil také u několika prezidentových blízkých spolupracovníků a u tří senátorů Republikánské strany.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Biden si udržuje značný finanční náskok nad Trumpem

21.10.2020 14:27 Demokratický uchazeč o Bílý dům Joe Biden vstupuje do závěrečné fáze volební kampaně se značným…

Studie: Kvůli znečištěnému ovzduší loni zemřelo téměř 500 tisíc novorozenců

21.10.2020 14:07 Znečištění ovzduší v roce 2019 zavinilo smrt 476.000 novorozenců, zejména v Indii a subsaharské…

Uražený Trump předčasně ukončil rozhovor, moderátorce CBS slíbil odvetu

21.10.2020 10:53 Aktualizováno Kvůli nespokojenosti s moderátorkou ukončil americký prezident Donald Trump v úterý večer (místního…

Trump dlouhodobě útočí na Čínu. Přitom tam má bankovní účet a platí daně,…

21.10.2020 09:51 Americký prezident Donald Trump si udržuje otevřený bankovní účet v Číně, kde se v minulých letech…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama