Strastiplná cesta. Ve dvou náklaďácích se tísnilo 300 uprchlíků

Policisté našli na jihovýchodě Mexika 292 migrantů ve dvou nákladních automobilech. Přišly jim podezřelé při kontrole poblíž města Berriozábal ve státě Chiapas. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle informací mexických médií, která se odvolávají na mexickou generální prokuraturu, šlo o migranty ze zhruba 200 kilometrů vzdálené Guatemaly a také ze Salvadoru, Hondurasu a Nikaraguy. Bylo mezi nimi rovněž 50 nezletilců.

Mexická karavana migrantů
doporučujeme

Jeden z řidičů byl zadržen, druhý uprchl. Každý z pasažérů podle médií zaplatil převáděčům 100.000 mexických pesos (přes 120.000 korun).

Ze zemí Střední Ameriky každý rok prchají statisíce lidí před chudobou a násilím. Pokoušejí se dostat přes Mexiko do Spojených států. Například v polovině ledna se vydala do USA skupina více než 3500 převážně honduraských migrantů.

Do širšího povědomí se podobné "karavany" dostaly v roce 2018, když je americký prezident Donald Trump označil za bezpečnostní hrozbu pro Spojené státy. Šéf Bílého domu tehdy kritizoval vlády Střední Ameriky, že nedokážou vlnu běženců zastavit.

zdroj: YouTube

Loni ale americká vláda uzavřela s těmito zeměmi dohody, které umožňují Washingtonu žadatele o azyl vracet. Mexiko, které se zavázalo snížit migrační vlnu přes své území, přiměl Trump k dohodě hrozbou zavedení cel.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Američan odsouzený za pokus o převrat ve Vietnamu byl propuštěn z vězení

26.10.2020 09:45 Američan vietnamského původu Michael Nguyen, který byl vloni odsouzen k 12 letům vězení za pokus o…

O volby v USA je velký zájem. Předčasného hlasování už využilo víc lidí…

26.10.2020 08:25 V prezidentských volbách v USA již odevzdalo hlasy víc lidí, než kolik hlasovalo předčasně ve…

K mexickému poloostrovu Yucatán se blíží silná tropická bouře

26.10.2020 08:11 K mexickému poloostrovu Yucatán se blíží tropická bouře Zeta, která v průběhu neděle postupně…

V Trumpovi jsem se zmýlil, přiznal známý politolog. Jak podle něj dopadnou…

25.10.2020 22:02 Aktualizováno NÁZOR - "V roce 2016 jsem byl jedním z těch lidí, kteří si nemysleli, že by Donald Trump mohl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama