Táta a syn zemřeli na covid-19 v průběhu jedné hodiny

V současné době je téměř 25 miliónů lidí po celém světě pozitivně testovaných na covid-19. Nový virus, který se nekontrolovatelně začal šířit po celém světě začátkem roku 2020 z Číny si vyžádal více než 800 tisíc obětí. Za těmito oficiálními čísly se nacházejí příběhy rodin, které přišli o své nejbližší. CNN představilo dramatický příběh americké rodiny, která přišla o dva členy během jedné hodiny.

Covid-19, ilustrační foto
doporučujeme

Americká rodina pochází ze státu Rhode Island, který se nachází v oblasti Nové Anglie v severovýchodním regionu USA. Dianne Remillardová se provdala za svého manžela Rona se kterým měla dvě dnes už dospělé děti Dana a Cindy. Dan byl otcem tří dětí, když zjistil, že je pozitivní na covid-19 několik dní poté, co jeho manželka musela zůstat doma v karanténě. Manželka Dana pracuje jako zdravotní sestra a stará se o pacienty s covid-19.

„Pozitivní byla také jejich nejmladší dcera Isabell, ale dva jejich synové nebyli,“ řekla pro CNN Cindy Archambault, sestra Dana. Dan později skončil v nemocnici s těžkým průběhem nákazy a musel být připojený na ventilaci, která za něj musela dýchat. Po několika týdnech hospitalizace Dana se rodina dozvěděla, že jejich otec je také na covid-19 pozitivní. Dan se to nikdy nedozvěděl.

Ron Remillard se v té době nacházel v pečovatelském domě, protože trpěl demencí. „Požádala jsem manžela, aby se za našeho syna modlil, ale kvůli své demenci neustále zapomínal, že je Dan vážně nemocný,“ vysvětlila Dianne. Rona odvezli do nemocnice, přesně pět týdnů po jeho synovi. Ani jeden z nich o sobě nevěděli, že jsou nakažení. „Bylo to velmi těžké,“ konstatovala Dianne.

Rodina se rozhodla Dana odpojit od ventilace, protože už neexistovala žádná šance na zotavení. Syn Dana hovořil o tom, že jeho otec byl velmi oblíbený ve své komunitě, pořád se jen smál a každému pomohl. Když rodina oznámila, že Dana chtějí odpojit od ventilace, měl podle jeho matky více než 100 hovorů od všech přátel z komunity. „Když jsme se loučili s mým synem, zavolala mi dcera, že zemřel i můj manžel,“ řekla vdova s lítostí.

Tento dramatický příběh americké rodiny je jen jeden příběh z mnoha o ztrátě nejbližších kvůli novému typu koronaviru SARS-CoV-2, který ochromuje planetu od začátku roku 2020. Největší farmaceutické firmy na vývoji účinné vakcíny intenzivně pracují a zatím vypadá nejslibněji Oxfordská vakcína, která je jedna z pěti velmi nadějných vyvíjených vakcín na světě.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vdova po McCainovi podpoří Bidena, Trump ji přes twitter nevybíravě napadl

23.09.2020 16:16 Aktualizováno Cindy McCainová, vdova po dlouholetém senátorovi a republikánském uchazeči o Bílý dům z roku 2008…

Vakcína proti koronaviru se patrně bude testovat i v Brně

23.09.2020 13:01 Mezinárodní centrum klinického výzkumu Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně (FNUSA-ICRC) bude…

Podíl na vraždě studentů v Mexiku měli vojáci, budou zatčeni

23.09.2020 11:18 Mexické úřady se chystají vydat zatykače v případu únosu a pravděpodobné vraždy skupiny 43 studentů…

"My si přejeme demokracii." Celebrity oddluží floridské vězně, aby mohli…

23.09.2020 08:44 Miliardář a bývalý uchazeč o nominaci demokratů pro prezidentské volby Michael Bloomberg, zpěvák…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama