Televize Fox News ruší pořad. Podporoval teorie o ukradených volbách

Americká televizní stanice Fox News zrušila pořad moderátora Loua Dobbse, jenž přiživoval nepodložená tvrzení někdejšího amerického prezidenta Donalda Trumpa o manipulacích v listopadových volbách. Informují o tom světové agentury s odvoláním na oznámení Fox News. Zatím není jasné, zda se ekonomický novinář a hlasitý Trumpův zastánce na obrazovce této televize objeví v jiném pořadu.

Lou Dobbs
doporučujeme

Zprávy o zrušení pořadu se objevily nedlouho poté, co americká firma Smartmatic, která dodává elektronické hlasovací systémy, podala žalobu mimo jiné na Fox News a její moderátory (včetně Dobbse) kvůli vyjádřením o údajně zmanipulovaných prezidentských volbách. Ve Fox News loni zazněla obvinění, že se firma podílela na vychýlení volebních výsledků ve prospěch pozdějšího vítěze Joea Bidena. Firma se nyní domáhá odškodného ve výši 2,7 miliardy dolarů (58 miliard Kč) za pomluvu a poškození dobré pověsti.

Společnost Fox News Media v pátečním prohlášení nicméně uvedla, že zrušení pořadu je součástí plánované rutinní obměny programů. K samotné žalobě firma už ve čtvrtek podotkla, že je "pyšná" na to, jak loni prezidentské volby pokrývala.

Dobbs konec pořadu neokomentoval. Pětasedmdesátiletý moderátor ekonomickou show začal vysílat na kanále Fox Business v roce 2011 a od té doby se pořad zařadil mezi jedny z nejsledovanějších programů na tomto kanále, podotkla agentura AP.

Dobbs opakoval tvrzení o "ukradených volbách" exprezidenta Trumpa, jenž odmítal uznat porážku v loňských volbách. Tým bývalého šéfa Bílého domu volební výsledky napadl v desítkách žalob u amerických soudů, ale tvrzení o zmanipulovaných volbách před nimi neprokázal, soudci jeho stížnosti zamítli. Dobbs podle listu The Guardian tyto teorie ve svém pořadu přiživoval, ačkoliv sám přiznal, že pro ně není důkaz. "Osm týdnů od voleb a pořád nemáme prokazatelný, hmatatelný důkaz zločinů, o kterých všichni vědí, že byly spáchány," prohlásil Dobbs v lednu. Poslední díl jeho pořadu televize odvysílala v pátek.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Výbor amerického Senátu schválil kandidáta na ministra spravedlnosti

01.03.2021 20:39 Právní výbor amerického Senátu schválil nominaci Merricka Garlanda do funkce ministra spravedlnosti…

CNN: Česko je ostrůvkem zkázy a beznaděje. Na vině jsou pochybení a špatná…

28.02.2021 22:01 Aktualizováno Česko se kvůli neúspěšnému boji s pandemií covidu-19 stalo malým ostrůvkem zkázy a beznaděje, kde…

V USA klesá zájem o testování na koronavirus

27.02.2021 18:44 V amerických státech rychle opadá zájem o testování na koronavirus v době, kdy začali odborníci…

Při útěku vězňů na Haiti zemřelo 25 lidí, včetně civilistů

27.02.2021 09:31 Z věznice na předměstí hlavního města Haiti Port-au-Prince ve čtvrtek uteklo na 400 trestanců,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama