Trump chce do dvou týdnů obnovit svoje proslulé volební mítinky

Americký prezident Donald Trump se do dvou týdnů chystá obnovit svoje volební mítinky, jichž se často účastní tisíce lidí po celých Spojených státech. Podle webu televize CNN to uvedl mluvčí prezidentovy kampaně za znovuzvolení Brad Parscale a následně to na twitteru potvrdil rovněž sám Trump. Prezident byl nucen svoje setkání s voliči pozastavit kvůli pandemii covidu-19.

Donald Trump
doporučujeme

Trumpovi poradci stále ještě neuvedli, kde, kdy a za jakých bezpečnostních podmínek by se setkání měla konat. Trump na twitteru sdílel příspěvek konzervativního komentátora Byrona Yorka, který vyzval k obnovení shromáždění s tím, že by se mohla konat venku a organizátoři by na nich zdarma rozdávali roušky a nabádali návštěvníky k jejich využívání.

"Velká poptávka! Brzy znovu začneme, možná příští týden!" napsal v reakci na Yorkův příspěvek Trump.

Volební mítinky jsou podle serveru Politico Trumpovým nejoblíbenějším způsobem komunikace s jeho podporovateli. Bude na nich usilovat o posílení zřejmě hlavního motivu jeho nadcházející kampaně před listopadovými volbami hlavy státu, a to že nese zodpovědnost za ekonomické zotavení po pandemii, jež uvrhla americkou ekonomiku do hluboké recese. Trump v pátek uspořádal narychlo svolanou tiskovou konferenci po zveřejnění nečekaně příznivých údajů o zaměstnanosti a jeho poradci okamžitě spustili rozsáhlou reklamní kampaň s cílem co nejvíce z nastalé situace vytěžit.

Trumpovy snahy o znovuzvolení se přitom podle řady pozorovatelů ocitly v posledních týdnech na nejisté půdě. Podle celostátních průzkumů i šetření z takzvaných bitevních států, kde se bude souboj o pozici nejmocnějšího muže rozhodovat, si Trump výrazně pohoršil svou reakcí na pandemii covidu-19 i na protesty spojené s úmrtím černocha George Floyda. Za svým demokratickým rivalem Joem Bidenem v mnoha průzkumech silně zaostává.

Republikán Trump chce na mítincích zmobilizovat svou základnu a také vytvořit kontrast s Bidenem, který od začátku pandemie v USA zůstával převážně ve svém domově ve státu Delaware a již měsíce neuspořádal větší veřejnou akci.

Spojené státy se dosud zcela nevypořádaly s koronavirem, který se tam prokázal již u více než 1,9 milionu lidí, z nichž přes 111.000 po komplikacích covidu-19 zemřelo. Trump proto kvůli záměru obnovit masivní předvolební akce zřejmě bude čelit silné reakci svých oponentů. Vzhledem ke stále probíhajícím protestům proti rasismu a policejnímu násilí po celé zemi, jichž se i přes pandemii účastní až desetitisíce lidí, však bude těžší prezidenta za obnovení mítinků kritizovat, míní server Politico.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přestřelka v klubu v USA: Nejméně 12 lidí je zraněno

05.07.2020 11:56 Nejméně 12 zraněných si vyžádala dnešní střelba v nočním klubu v Jižní Karolíně ve Spojených…

Brazílie má dalších 1091 úmrtí lidí s covidem-19

05.07.2020 10:07 V Brazílii za posledních 24 hodin zemřelo dalších 1091 lidí nakažených koronavirem. Podle agentury…

Raper Kanye West tvrdí, že chce kandidovat na prezidenta USA. Musk ho…

05.07.2020 09:55 Americký raper Kanye West, který patří k fanouškům prezidenta Donalda Trumpa, v sobotu ohlásil…

Trump mluvil o porážce krajní levice, plánuje založit "zahradu hrdinů"

05.07.2020 08:44 Americký prezident Donald Trump plánuje v případě svého zvolení na druhé funkční období založit…

Související:

Právě se děje

Další zprávy