Trump má "hrozná čísla". Aktuální průzkumy favorizují Bidena, prezident ztrácí podporu

Volby amerického prezidenta se pomalu, ale jistě blíží. Kdyby se konaly právě teď, Donald Trump by podle aktuálních průzkumů prohrál. Ztrácí totiž podporu starších lidí a za Joem Bidenem zaostává i v klíčových státech.

Donald Trump
doporučujeme

Donald Trump má právo průzkumům veřejného mínění nevěřit, před čtyřmi by podle nich se soupeřkou Hillary Clintonovou jasně prohrál. Úspěch mu zatím neslibují ani letos. On sám ale tvrdí, že má vlastní průzkumy, v nichž vede.

I analytici a novináři jsou tentokrát v této věci opatrnější, jenže v táboru republikánů začíná panovat nervozita. "S těmito čísly nelze vyhrát volby. To jsou hrozná čísla," řekl deníku Washington Post republikánský poradce a Reaganův volební manažer Edward J. Rollins. 

Reagoval tak na výsledky průzkumu deníku New York Times a univerzity Siena College, podle kterého Trump na Joea Bidena celonárodně ztrácí 14 procent. Navíc za ním zaostává ve všech klíčových státech, kde v roce 2016 těsně zvítězil, ať už jde o Pennsylvánii, Michigan a Wisconsin. 

Zpravodajský web fivethirtyeight.com specializující se na analýzy průzkumů navíc uvádí, že dnešní čísla jsou pro úřadujícího prezidenta o to varovnější, že zaostává za soupeřem výrazněji než před čtyřmi lety. Trend je navíc takový, že současný nájemník Bílého domu od dubna setrvale ztrácí, zatímco Biden získává.

Podle již zmíněného průzkumu deníku New York Times se Trump nepopasoval dobře s koronavirovou pandemií, lidé hodnotí jeho přístup negativně. V poslední době také výrazně ztratil podporu mezi lidmi staršími 65 let. Volby jsou na programu letos v listopadu. 

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Výbuch plynu v Baltimoru zničil několik domů, jeden mrtvý

10.08.2020 22:06 Výbuch plynu v Baltimoru v americkém státě Maryland dnes srovnal se zemí tři domy, usmrtil jednu…

Maas telefonoval do USA, stěžoval si u Pompea na hrozbu sankcemi kvůli…

10.08.2020 17:09 Německý ministr zahraničí Heiko Maas si v telefonickém rozhovoru se svým americkým protějškem Mikem…

Trump svými dekrety obešel Kongres. Nastal legislativní chaos, píše New…

10.08.2020 13:59 Exekutivní příkazy na pomoc Američanům zasaženým pandemií covidu-19, které v sobotu podepsal…

Čína uvalila sankce na významné politiky USA, včetně pěti senátorů

10.08.2020 13:28 Čínské ministerstvo zahraničí oznámilo, že počínaje dneškem zavádí sankce proti americkým…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama