Trump může uškodit vakcíně proti covid-19, ukázal průzkum. Stačí, aby řekl tohle

Americký prezident Donald Trump může uškodit případné vakcíně proti covid-19, pokud se vědcům podaří vyvinout účinnou látku, ukázal nejnovější průzkum. Prý by k tomu stačilo, aby ji prohlásil za bezpečnou.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Donald Trump
doporučujeme

Průzkum agentury Reuters/Ipsos proběhl mezi 13. a 19. květnem, týkal se 4 428 dospělých lidí a ukázal nedůvěru Američanů v prezidenta Donalda Trumpa. Více než jedna čtvrtina (36 %) respondentů na dotaz, jestli by byli ochotní přijmout vakcínu na covid-19, kterou by Trump označil za bezpečnou, odpověděli „spíše ne“. Pouze 14 % uvedlo, že po doporučení Trumpa by vakcínu přijali.

K vytvoření kolektivní imunity v USA musí mít protilátky nejméně 70 % Američanů. Skepticismus v oblasti očkování by mohl představovat velký problém, protože podle odborníků je vakcína na covid-19 jediný způsob, jak Američany zcela vrátit do normálního života. Většina respondentů uvedla, že důvěru v očkování vysloví pouze v případě, že potvrzení bezpečnosti vydá Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA).

Podle odborníků jsou hlavními viníky dezinformace na sociálních sítích, které u obyvatel vyvolávají pochybnosti. „Není divu, že tak významné procento Američanů nebude chtít vakcínu přijmout, kvůli hrozným zprávám, absenci komunikačního plánu kolem vakcíny a hlavně kvůli agresivnímu postoji odpůrců očkování,“ řekl podle Fox News Peter Hotez, děkan Národní školy tropického lékařství na Baylor College of Medicine.

Polovina dotázaných vyjádřila důvěru v očkování a souhlasí s tím, že vakcíny jsou bezpečné jak pro děti, tak i pro dospělé. Odborníci se ale domnívají, že je stále možné přesvědčit lidi, kteří nezastávají jednoznačný postoj proti vakcíně na covid-19.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Protesty v USA eskalují: Zákaz vycházení ve 25 městech, množí se útoky na…

31.05.2020 11:17 Kvůli trvajícím nepokojům vyvolaným násilnou smrtí černocha George Floyda byl vyhlášen noční zákaz…

Trampolína funguje. Elon Musk si po startu Crew Dragon dobíral Rusko

31.05.2020 10:02 "Trampolína funguje," prohlásil radostně majitel společnosti SpaceX Elon Musk po sobotním úspěšném…

Nejrušnější letiště světa je na Aljašce. Alespoň během pandemie covidu-19

31.05.2020 09:30 V současné době celosvětové pandemie zejí mezinárodní letiště až na pár výjimek prázdnotou. Z…

Při protestech v USA zatčeno přes 1400 lidí, desítky zraněných

31.05.2020 07:47 Přes 1400 lidí bylo od čtvrtka zadrženo a desítky dalších utrpěly zranění při pokračujících…

Související:

Právě se děje

Další zprávy