Trump napsal dopis Kimovi, pochválil ho za boj s koronavirem

Americký prezident Donald Trump v dopise pochválil severokorejského vůdce Kim Čong-una za nasazení, s nímž chrání svou zemi před pandemií koronaviru. Informovala o tom dnes severokorejská agentura KCNA. Podle Pchjongjangu je to důkaz, že oba politici spolu mají "pevné osobní vztahy".

Přidejte svůj názor 14 komentářů

Donald Trump a Kim Čong-un
doporučujeme

Severní Korea dnes vypálila dvě balistické rakety krátkého doletu, šlo v pořadí už o třetí podobný test od začátku března.

KCNA neuvedla, kdy Trumpův dopis do KLDR dorazil, podle ní však šéf Bílého domu "vyjádřil záměr poskytnout spolupráci při protiepidemických opatřeních a uvedl, že na něj snaha vůdce Kima ochránit svůj lid před vážnou hrozbou nákazy udělala dojem".

Severní Korea zatím oficiálně neohlásila žádný případ nákazy koronavirem na svém území, místní státní média však hovoří o opatřeních pro boj s virem jako o otázce "národní existence".

Podle expertů by epidemie v KLDR mohla mít těžké následky vzhledem k málo rozvinutému zdravotnickému systému a nedostatku zdravotnických pomůcek. KLDR sousedí s Čínou, kde se virus koncem loňského roku objevil poprvé.

Spojené státy žádají, aby se Pchjongjang vzdal vývoje jaderných zbraní, a teprve potom chtějí odvolat sankce uvalené na KLDR za její jaderné a raketové zbrojní testy. Pchjongjang požaduje postupné rušení hospodářských sankcí výměnou za dílčí kroky v odzbrojovacím procesu. Jednání o denuklearizaci KLDR se ocitla na mrtvém bodě od neúspěšného summitu Trumpa s Kim Čong-unem loni v únoru v Hanoji.

Loading...
Vstupte do diskuze (14)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

COVID-19 dolehl na sportovní sázkaře. Doslova přes noc se přeorientovali…

03.04.2020 08:48 Když koronavirus během několika dní zrušil všechny sportovní závody a utkání, nepostavil tím mimo…

COVID-19 na USS Theodore Roosevelt: Námořnictvo zbavilo kapitána velení

03.04.2020 08:45 Aktualizováno Americké námořnictvo zbavilo funkce kapitána letadlové lodi USS Theodore Roosevelt, na jejíž palubě…

Na Floridě zakotvily dvě výletní lodě, desítky pasažérů mají COVID-19

03.04.2020 07:20 Dvě velké výletní lodě s desítkami pasažérů nakaženými koronavirem zakotvily ve městě Fort…

Donald Trump se znovu nechal testovat na COVID-19

03.04.2020 07:19 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump se nechal podruhé testovat na koronavirus. Výsledek testu byl opět…

Související:

Právě se děje

Další zprávy