Trump odložil kontroverzní volební mítink v Oklahomě

Americký prezident Donald Trump o den odložil svůj první předvolební mítink po pauze způsobené koronavirem jako výraz respektu vůči svátku spojenému s ukončením otroctví. Shromáždění ve městě Tulsa v Oklahomě se tedy bude konat nikoli 19. nýbrž 20. června, oznámil šéf Bílého domu na svém twitterovém účtu.

Donald Trump
doporučujeme

Původně plánovaný termín Trumpova mítinku připadal na datum, kdy se v Tulse před téměř 100 lety odehrál masakr tamního černošského obyvatelstva.

Trumpovi kritici tvrdili, že volba místa i termínu byla gestem vůči některým prezidentovým podporovatelům, kteří hlásají nadřazenost bělochů, napsal web televize CNN. Trump ale popřel podobnou motivaci.

Trump dlouhodobě čelí obviněním z rasismu především od demokratů. Již před svým zvolením byl přívržencem konspirační teorie ohledně údajně falešného rodného listu prvního černošského prezidenta USA Baracka Obamy a loni například v sérii příspěvků na twitteru vzkázal čtyřem nebělošským členkám Kongresu, aby "se vrátily a pomohly spravit totálně rozvrácená a zločinem zaplavená místa tam, odkud přišly".

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Amerika se hemží politickými bestsellery. Které stojí za to si přečíst?

12.07.2020 14:40 Vedle nadcházejících listopadových prezidentských voleb obrátila Amerika svou pozornost k…

Zvítězí Biden, předpovídá volební model. Trumpa dle něj čeká drtivá porážka

12.07.2020 12:40 Aktualizováno Volební model pro prezidentské volby v USA předpovídá jasné vítězství Joe Bidena. Biden by dle něj…

Důchodkyně se nechce nakazit. Vzala karton a zařídila se po svém

12.07.2020 10:27 Všichni se chceme nějakým způsobem bránit riziku nákazy, zejména pokud spadáme do rizikové skupiny.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy