Trump politicky těží z pandemie, jeho jméno bude na šecích pro chudší Američany

Na šecích s jednorázovou finanční pomocí pro miliony Američanů bude vytištěno jméno prezidenta Spojených států Donalda Trumpa. Dnes o tom informoval deník The Washington Post, podle kterého to bude vůbec poprvé, co bude jméno amerického prezidenta uvedeno na výplatní složence amerického finančního úřadu IRS. Deník poznamenal, že příslušný příkaz k tisku jména vydalo ministerstvo financí.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Donald Trump
doporučujeme

Podle nejmenovaných představitelů IRS požadavek povede až k několikadennímu zpoždění výplaty příspěvků k překonání koronavirové krize. 

Kongres USA na konci března schválil masivní balík o objemu 2,2 bilionu dolarů (přes 54 bilionů korun) na podporu hospodářství postiženého dopady pandemie nemoci covid-19. Vedle stovek miliard dolarů pro nejhůře zasažená odvětví bylo zhruba 500 miliard určeno pro americké rodiny. Jednotlivci, kteří ročně vydělají 75.000 dolarů (1,9 milionu Kč) nebo méně, dostanou jednorázově přímou platbu 1200 dolarů. Manželské páry s příjmem domácnosti do 150.000 dolarů ročně dostanou 2400 dolarů a dalších 500 dolarů na každé dítě.

Vyplácením pomoci byl pověřen IRS. Ten nyní dostal od ministerstva financí nařízeno natisknout na šeky Trumpovo jméno. The Washington Post uvedl, že na levé straně šeku bude "President Donald J. Trump".

Deník napsal, že prezident soukromě požádal ministra financí Stevena Mnuchina, který na chod IRS dohlíží, aby mohl šek podepsat. Protože ale prezident nemá pravomoc pro takový podpis, bude na šeku místo autogramu vytištěné jméno prezidenta. To bude v části pro sdělení pod zprávou, že tato pomoc je součástí ekonomické úlevy. Šek dostanou poštou lidé, na které IRS nemá bankovní spojení.

Kritici považují uvedení prezidentova jména za další důkaz Trumpových snah z nynější krize politicky těžit. V listopadu se totiž v USA konají prezidentské volby, v nichž republikán Trump usiluje o druhý mandát. Jeho soupeřem bude pravděpodobně někdejší demokratický viceprezident Joe Biden, kterému cestu k získání nominace Demokratické strany uvolnil jeho jediný sok, senátor Bernie Sanders.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump se prý v bunkru neskrýval. Byla to inspekce, tvrdí

03.06.2020 19:34 Americký prezident Donald Trump se dnes pokusil vysvětlit svou přítomnost v podzemním bunkru Bílého…

Americký ministr obrany Esper nepodporuje aktivaci zákonu o vzpouře

03.06.2020 18:31 Aktualizováno Americký ministr obrany Mark Esper dnes oznámil, že nepodporuje aktivaci takzvaného zákonu o…

Takový je osud, utěšuje Bolsonaro pozůstalé po obětech covidu-19

03.06.2020 16:46 Brazilský prezident Jair Bolsonaro opět prokázal lehkovážný postoj k pandemii covidu-19. Pozůstalým…

Na Kubu se vrátil směnný obchod. Lidé mění králíky za dezinfekci

03.06.2020 15:45 Nelson Aguilar se dosud živil prodejem králíků, které chová na půdě domu v Havaně a které od něj…

Související:

Právě se děje

Další zprávy