Trump pompézně zahájil kampaň na Floridě, "vtrhl" na automobilový závod NASCAR

Americký prezident Donald Trump v neděli zahájil volební kampaň na Floridě, když ve městě Daytona Beach odstartoval jeden z nejvýznamnějších amerických automobilových závodů NASCAR.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Donald Trump
doporučujeme

Florida je jedním z hlavních takzvaných bitevních států amerického prezidentského klání a vítězství na Floridě by mohlo být zásadní pro Trumpovo případné znovuzvolení, píše list The New York Times (NYT).

Trump, který je mimo jiné bývalou hvězdou televizních reality show, při návštěvě naplno uplatnil svůj talent i v tomto směru. Nad závodištěm, kde se shromáždilo přes 100.000 diváků, nejprve nízko přelétl v prezidentském speciálu Air Force One. Po krátkém proslovu před tribunami Trump řidiče vyzval slovy "Pánové, nastartujte své motory!" a v limuzíně objel s celou prezidentskou kolonou jeden okruh na čtyři kilometry dlouhém oválu.

Trump se tak stal druhým úřadujícím prezidentem, který závodiště navštívil. Před ním do Daytony Beach přijel v roce 2004 tehdejší prezident George Bush mladší.

Trumpova kampaň za znovuzvolení využila prezidentovy přítomnosti a vyslala do okolí závodiště letadlo s vlajícím transparentem. Ve stejném čase také odvysílala reklamní spoty na televizní stanici Fox News.

Voliči na Floridě, která je třetím nejlidnatějším americkým státem, se v posledních desetiletích střídavě přiklonili na stranu republikánských i demokratických kandidátů. Od 70. let minulého století se kromě jediné výjimky vždy vyjádřili pro toho uchazeče, který nakonec ve volbách zvítězil. Kampaně proto na Floridu směřují mnoho úsilí i peněz.

Trumpova přítomnost na zahájení závodu podle listu The Washington Post (WP) u diváků vyvolala především pozitivní ohlasy. Podle průzkumu WP a televize ABC z roku 2012 je totiž NASCAR oblíbený u podobných skupin obyvatelstva, u nichž převažuje podpora pro Trumpa, tedy převážně mezi staršími bělošskými muži.

Trump tento týden uspořádá předvolební mítinky také v Arizoně a Coloradu. V pátek plánuje v předvečer dalšího kola demokratického nominačního klání uspořádat volební shromáždění v Las Vegas ve státě Nevada.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pandemie covid-19: Američany čeká nejhorší týden jejich životů, řekl šéf…

05.04.2020 19:26 Většinu Američanů čeká nejhorší týden jejich životů srovnatelný s národními tragédiemi formátu…

Epidemie covid-19 za vrcholem? Stát New York hlásí pokles v počtu…

05.04.2020 18:13 V americkém státě New York podlehlo nemoci covid-19 za sobotu 594 lidí, což je méně, než za…

Povinné roušky? USA by si měly vzít příklad z Česka, soudí bývalý diplomat

05.04.2020 15:09 Zatímco Spojenými státy v posledních dnech hýbe debata o přínosech a nevýhodách plošného nošení…

Trump řekl lídrům amerických soutěží, že doufá v brzký restart

05.04.2020 11:09 Americký prezident Donald Trump řekl během sobotní telekonference lídrům nejvýznamnějších…

Související:

Právě se děje

Další zprávy