Trump požádal na Floridě o lístek pro korespondenční hlasování, volby poštou přitom kritizuje

Americký prezident Donald Trump požádal o lístek na korespondenční hlasování pro nadcházející kongresové primárky na Floridě. Hlasování poštou přitom dlouhodobě kritizuje a varuje před možnými podvody. Informovala o tom dnes agentura AP.

Donald Trump
doporučujeme

Lístek pro korespondenční hlasování v republikánských kongresových primárkách, které se budou na Floridě konat v úterý, si prezident nechal poslat do své rezidence Mar-a-Lago. Lístek úřady zaslaly i jeho ženě Melanii. Trump má podle agentury AP v resortu v okrese Palm Beach hlášen trvalý pobyt.

Prezident i první dáma už v březnu hlasovali korespondenčně v březnových prezidentských primárkách na Floridě. V úterý se zde budou vybírat straničtí kandidáti do Kongresu a státního parlamentu.

Hlasování poštou podporuje řada hlavně demokratických politiků a to i kvůli bezpečnosti voličů během pandemie covidu-19. Donald Trump v minulosti tento způsob hlasování opakovaně kritizoval. Podle něj není bezpečný, neboť při něm mohou být falšovány výsledky.

Minulý týden ovšem částečně změnil názor, když voličům na Floridě doporučil, aby v kongresových primárkách hlasovali korespondenčně. V tomto státě na jihu USA je totiž podle něj systém bezpečný.

Naopak stát Nevada se Trumpova administrativa rozhodla zažalovat kvůli tomu, že hodlá zaslat poštovní hlasovací lístky všem místním voličům. Podobné zákony o automatickém zasílání lístků pro korespondenční hlasování schválily letos i Kalifornie a Vermont. Čistě poštovní hlasování už v minulosti pořádaly státy Colorado, Havaj, Oregon, Utah a Washington.

Na Floridě, která má 21 milionů obyvatel, se dosud potvrdilo přes 550.000 případů nákazy koronavirem. S covidem-19 tu 8800 lidí zemřelo.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počet nakažených se celosvětově blíží k jednomu stu milionů

18.01.2021 08:49 Země světa v součtu registrují více než 95 milionů případů koronavirové nákazy, ukazují databáze…

Koronavirus: Počet potvrzených infekcí ve světě přesáhl 95 milionů

18.01.2021 08:26 Země světa v součtu registrují více než 95 milionů případů koronavirové nákazy, ukazují databáze…

USA odsoudily zadržení Navalného po návratu do Moskvy

18.01.2021 07:28 Spojené státy "důrazně" odsoudily zadržení ruského opozičního politika Alexeje Navalného v neděli…

Biden chce pracovat hned po inauguraci. Policie zabránila možnému útoku

17.01.2021 12:21 Aktualizováno Budoucí prezident Spojených států Joe Biden hodlá krátce po svém nástupu do úřadu 20. ledna…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama