Trump s prohrou nepočítá. Projev připravený nemá

Americký prezident Donald Trump dnes navštívil středisko svého volebního štábu ve Arlingtonu ve Virginii, nedaleko Washingtonu, aby poděkoval zaměstnancům za jejich práci v průběhu kampaně. Na místě prezident vyjádřil naději, že zvítězí, a připustil, že prohru by nenesl lehce, napsala agentura AP. Zároveň Trump podle CNN naznačil, že nemá připravený projev pro případ, že prohraje.

Donald Trump
doporučujeme

"Myslím, že nás čeká skvělý večer, ale je to politika a jsou to volby a nikdy nevíte," uvedl Trump. Řekl, že si jeho kampaň vede dobře na Floridě, v Arizoně či v Texasu, ale poukázal také na důležitost Pensylvánie. Tam má podle průzkumů Biden před Trumpem náskok bezmála pět procentních bodů.

Jeden z novinářů se Trumpa zeptal, zda má připravenou řeč pro případ, že prohraje. "Ne, nepřemýšlím teď o projevu, v němž bych přiznal porážku nebo přijal vítězství," odpověděl prezident. "Vítězit je snadné. Prohrávat nikdy není jednoduché. Pro mě tedy ne," řekl Trump.

Poznamenal, že úspěch Spojené státy sjednotí, a vyzdvihl svůj boj s pandemií covidu-19 a úsilí za zlepšení americké ekonomiky.

Na místě bylo na 100 pracovníků volebního štábu. Téměř všichni byli v rouškách, některé nesly Trumpovo jméno či slogan jeho kampaně "Vraťme Americe její velikost" .

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do Bílého domu přivezli vánoční strom. Média to okomentovala nevybíravým…

24.11.2020 14:08 První dáma Spojených států v pondělí podle tradice v Bílém domě převzala vánoční strom. Jedle…

Nástup Bidena. Írán doufá ve zrušení amerických sankcí, firmy navazují…

24.11.2020 12:39 Írán doufá v návrat zahraničních společností, pokud zvolený americký prezident Joe Biden zruší…

Trump pověřil svůj tým předáním moci Bidenovi, hodlá ale pokračovat v…

24.11.2020 11:02 Aktualizováno Donald Trump pověřil svůj tým, aby zahájil předání moci nově zvolenému prezidentovi Joeu Bidenovi.…

Argentinské vojsko musí naplnit kvótu pro transgenderové osoby

24.11.2020 10:00 Přinejmenším jedno procento příslušníků argentinského pozemního vojska budou muset tvořit…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama