Trump se nechá grilovat Kongresem? Nápad se mu líbí, opět napadl demokraty

Americký prezident Donald Trump dnes překvapivě připustil možnost, že by podstoupil kongresové slyšení v ukrajinské kauze, která by teoreticky mohla vést až k jeho odvolání z funkce hlavy státu. Trump to napsal na twitteru s tím, že by se pak Kongres mohl soustředit na jiné problémy.

Přidejte svůj názor

Donald Trump
doporučujeme

Veřejná slyšení ve Sněmovně reprezentantů začala minulý týden a od úterý do čtvrtka mají pokračovat slyšením dalších osmi vládních úředníků a diplomatů. Opoziční demokraté se jejich prostřednictvím snaží dokázat provinění prezidenta, který podle nich nutil Ukrajinu, aby mu dodala kompromitující informace na jeho pravděpodobného volebního soka Joea Bidena.

Vyšetřování ve Sněmovně reprezentantů, kterou ovládají opoziční demokraté, je součástí přípravy na ústavní žalobu. Její prosazení je ale nereálné vzhledem k republikánské převaze v Senátu, druhé kongresové komoře, která podle ústavy vynáší konečný verdikt. I když někteří republikáni prezidentovo chování kritizují, málokdo pochybuje o tom, že by při impeachmentu Trumpa podrželi.

Ke slyšení v Kongresu Trumpa veřejně vyzvala předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová. V pořadu televize CBS v neděli řekla, že "Trump by mohl přijít před (vyšetřovací) výbor a promluvit. Pokud si to přeje, může říci pravdu, kterou chce". "Měl by svědčit pod přísahou," doplnil Pelosiovou Adam Schiff, šéf výboru pro kontrolu zpravodajských služeb, který slyšení organizuje.

Kongresové slyšení dnes na twitteru Trump označil za hon na čarodějnice a dodal, že se ničeho zlého nedopustil. Tomuto "nepatřičnému pomýlenému procesu" prý nehodlá dodat na důvěryhodnosti. Přesto konstatoval, že se mu nápad Pelosiové líbí a bude ho "silně zvažovat".

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Střelec z Floridy se před útokem inspiroval případy masové střelby

08.12.2019 08:59 Saúdskoarabský vojenský student, který v pátek na základně americké armády na Floridě zabil tři…

Americké války jen tak neskončí? Strategické selhání, kritizuje profesor

08.12.2019 00:01 NÁZOR - Americký ministr obrany Mark Esper vnesl do vojenského slovníku nové ospravedlnění pro…

Důchodci, chcete se mít dobře? Odstěhujte se z Česka, tvrdí průzkum

07.12.2019 22:10 Aktualizováno Myslíte si, že vás čeká po odchodu do důchodu v Česku nejistá budoucnost? Stále rozšířenějším…

USA se mění v Sovětský svaz? Politolog důrazně varuje

07.12.2019 22:10 Aktualizováno NÁZOR - Republikáni se šikují na obranu amerického prezidenta Donalda Trumpa s takovou energií a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama