Trump telefonoval čínskému prezidentovi. Obě velmoci chtějí společně bojovat proti koronaviru

Prezidenti Spojených států a Číny Donald Trump a Si Ťin-pching dnes v telefonickém rozhovoru zdůraznili nutnost spolupráce svých zemí v boji proti šíření koronaviru SARS-CoV-2. Podle agentury AFP jde o signál určitého uvolnění napětí po vzájemných slovních výpadech v posledních dnech souvisejících s koronavirovou krizí.

Přidejte svůj názor 19 komentářů

Čínský prezident Si Ťin-pching, prezident USA Donald Trump
doporučujeme

"Čína je připravená pokračovat ve sdílení informací a zkušeností se Spojenými státy," zdůraznil Si Ťin-pching podle čínské státní televize CCTV v telefonátu s Trumpem. Obě země se podle nejvyššího čínského představitele "musí spojit proti epidemii" nemoci COVID-19, kterou koronavirus vyvolává.

Americký prezident na twitteru po rozhovoru s čínským partnerem ocenil zkušenosti, které Čína v boji proti koronaviru SARS-CoV-2 získala. "Čína se už dostala daleko a získala velké znalosti o tomto viru. Úzce spolupracujeme. Velký respekt!" napsal ve svém tweetu šéf Bílého domu.

Podle informace poskytnuté o telefonátu čínským ministerstvem zahraničí Si Ťin-pching řekl, že spolupráce obou zemí je jedinou správnou volbou a že Čína chce podpořit Spojené státy v jejich snaze zvládnout koronavirus.

Čínský prezident rovněž znovu ujišťoval, že Peking je otevřený a transparentní pokud jde o epidemii nemoci, kterou se v Číně infikovalo více než 80.000 lidí. Podle nejnovější informací USA již počtem nakažených Čínu předstihly.

Američtí představitelé, včetně Trumpa, dosud Peking obviňovali, že není dostatečně transparentní ohledně infekce způsobené koronavirem a že především v počátcích epidemie, která se začátkem roku začala šířit z čínského města Wu-chan, poskytoval neúplné informace.

Loading...
Vstupte do diskuze (19)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump: Vyhlášení karantény v New Yorku není teď nutné

29.03.2020 06:47 Vyhlášení karantény pro oblast New Yorku kvůli šíření koronaviru není v tuto chvíli zapotřebí. V…

Zachování míst, nebo masová nezaměstnanost? Z USA zní jasné doporučení

29.03.2020 00:01 NÁZOR - Ve čtvrtek přišla zpráva, že o podporu v nezaměstnanosti si minulý týden zažádaly více než…

Proč mají USA nejvíc obyvatel nakažených koronavirem? Politolog nabízí…

28.03.2020 22:16 Aktualizováno NÁZOR - V dobách, kdy Spojené státy zasáhne krize, je obecným instinktem země semknout se kolem…

Trump zvažuje, že v New Yorku kvůli viru vyhlásí karanténu

28.03.2020 22:13 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump zvažuje, že v New Yorku vyhlásí karanténu, aby zamezil dalšímu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama