Trump v boji proti koronaviru ztrácí podporu veřejnosti, ukázal průzkum

Americký prezident Donald Trump v boji proti koronaviru ztrácí podporu veřejnosti, jeho kroky nyní považuje za správné 40 procent Američanů. Vyplývá to z aktuálního průzkumu portálu Politico a společnosti Morning Consult, podle kterého si 47 procent respondentů myslí, že prezident nedělá dost k zastavení infekce.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Donald Trump
doporučujeme

Ještě před týdnem některé sondáže ukazovaly, že za Trumpovými opatřeními proti infekci stojí většina populace, i když rozdíl nebyl příliš veliký. Například průzkum televize ABC News a listu The Washington Post z minulého týdne udával 51procentní podporu proti nesouhlasu v podobě 45 procent.

Příznivější výsledky než nyní měl v minulých týdnech prezident i v průzkumu Politico/Morning Consult, i když většina s opatřeními šéfa Bílého domu nesouhlasila. Před týdnem byl rozdíl v poměru 45 procent proti 41 procentům a před dvěma týdny 43 procent proti a 39 procent pro. Server Politico k těmto číslům poznamenal, že pro Trumpa to bylo jisté zlepšení, neboť prezidentova práce se po tři roky podle průzkumů většině veřejnosti nelíbí.

Nyní se rozdíl v pohledu veřejnosti na boj proti nákaze podle aktuálního průzkumu zvyšuje. Trump nicméně výtkám čelil od prvních okamžiků, neboť podle kritiků infekci zlehčoval a zemi na ni nepřipravil dostatečně. Prezident mezitím sám uznal, že nákaza je vážnější, než se z počátku zdálo. Změnu postoje Trump vysvětlil novými informacemi, které od expertů dostal.

V neděli prezident prohlásil, že preventivní kroky včetně sociálních a fyzického odstupu bude nutné zachovat do konce dubna, ačkoli předtím chtěl do Velikonoc opatření uvolňovat.

Podle Politico z průzkumů rovněž vyplývá, že mezi Američany roste podpora k tvrdším opatřením, neboť strach veřejnosti z koronaviru stoupá. Nákazy se nyní velmi obává 60 procent oslovených, před týdnem to bylo 53 procent. Ještě před týdnem uvádělo 18 procent respodentů, že infekce do jejich životů velmi zasáhla, nyní se s tím názorem ztotožňuje 41 procent účastníků ankety.

Loading...
Vstupte do diskuze (9)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Kanadě bude pokračovat extradiční řízení finanční šéfky Huawei

27.05.2020 21:57 Nejvyšší soud kanadské province Britská Kolumbie dnes rozhodl, že řízení o vydání finanční…

Ekonomická aktivita v USA podle Fedu v dubnu a květnu prudce klesala

27.05.2020 21:34 Ekonomická aktivita ve Spojených státech v dubnu a květnu v důsledku koronavirové krize prudce…

V USA už s covidem-19 umřelo téměř 100 tisíc lidí

27.05.2020 20:38 Americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) eviduje již 99.031 lidí, kteří v USA…

Latinská Amerika hlásí už téměř 800.000 nakažených koronavirem

27.05.2020 10:49 Panamerická zdravotnická organizace (OPS) v úterý vyzvala země Latinské Ameriky, aby neuvolňovaly…

Související:

Právě se děje

Další zprávy