Trump vyzval k bojkotu výrobce pneumatik Goodyear. Firma se ohradila

Americký prezident Donald Trump vyzval k bojkotu americké firmy na výrobu pneumatik Goodyear. Podle něj totiž zakázala svým zaměstnancům nosit čepice se sloganem jeho kampaně Make America Great Again (MAGA; Vraťme Americe její velikost).

Donald Trump
doporučujeme

"Nekupujte pneumatiky Goodyear. Oznámili zákaz čepic MAGA. Kupte si lepší pneumatiky za mnohem méně!" napsal Trump na twitteru.

Podle mluvčí Bílého domu Kayleigh McEnanyové prezident ve svém tweetu vyjádřil znepokojení nad tím, že společnost zakázala oblečení s jeho sloganem Make America Great Again nebo jménem hnutí Blue Lives Matter (Na modrých životech záleží), které podporuje americké policisty, ale nikoli šaty a doplňky s nápisem Black Lives Matter (Na černošských životech záleží), který označuje hnutí za práva černochů. "Goodyear musí svou (firemní) politiku vysvětlit," dodala McEnanyová.

Podle zpráv několika amerických médií firma Goodyear na školení v továrně v Kansasu zaměstnancům řekla, že oblečení s nápisem Make America Great Again považuje na pracovišti "za nepřijatelné".

Gumárenská společnost, která zaměstnává více než 60.000 lidí, popřela, že by obrázek, na který se zprávy odvolávají, pořídila nebo distribuovala ona. Nepopřela ale, že obrázek kdosi pořídil na jejím školení.

Firma dále uvedla, že své zaměstnance obecně vyzývá, aby na pracovišti nedávali najevo podporu politickým stranám či kampaním. Viditelná podpora hnutím bojujících za lidská práva a rovnoprávnost je nicméně ve společnosti nadále povolená.

Goodyear je americký výrobce pneumatik se sídlem ve státě Ohio. Podle agentury Reuters klesla hodnota akcií společnosti po Trumpově tweetu o šest procent, později ale akcie část ztrát smazaly.

Trumpa kvůli tweetu kritizoval demokratický senátor za Ohio Sherrod Brown.

Podle něj je "naprosto opovrženíhodné, že prezident vyzývá k bojkotu americké společnosti..., která zaměstnává tisíce amerických dělníků".

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Další prezidentská debata v USA bude jiná, organizátoři chystají změny

30.09.2020 21:45 Uchazeči o prezidentské křeslo v USA se v příštích dvou debatách utkají podle pozměněných pravidel.…

Trump v debatě zmínil krajně pravicovou skupinu, její členové to oslavují

30.09.2020 21:25 Členové krajně pravicové skupiny Proud Boys (Pyšní hoši) na sociálních sítích oslavovali …

Bolsonaro zkritizoval Bidena za jeho návrh na záchranu Amazonie

30.09.2020 20:42 Brazilský prezident Jair Bolsonaro dnes na sociálních sítích ostře zkritizoval tvrzení…

První duel Trumpa s Bidenem: Rétorická rvačka a peklo pro diváky, hodnotí…

30.09.2020 15:40 Aktualizováno Jako chaotickou rétorickou pranici, která neměla přílišnou informační hodnotu, komentují americká i…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama