Trump: WHO to zbabrala, posvítíme si na ni

Po kritice médií, amerických guvernérů či firmy General Motors si dnes americký prezident Donald Trump vybral nový cíl pro slovní výpad v souvislosti s krizí kolem koronaviru. O Světové zdravotnické organizaci (WHO) na twitteru napsal, že "to zbabrala" a že je pročínská. Prý na začátku pandemie vydala špatné doporučení.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Donald Trump
doporučujeme

"WHO to opravdu zbabrala. Z nějakého důvodu... je velmi čínocentrická. Na to si posvítíme. Naštěstí jsem brzy odmítl jejich radu, abychom nechali naše hranice otevřené Číně. Proč nám dali takové vadné doporučení?", uvedl šéf Bílého domu.

Agentura Reuters připomíná, že Světová zdravotnická organizace 31. ledna doporučila státům, aby i přes šíření koronaviru nezavíraly své hranice. Zároveň poznamenala, že vlády mají právo přijímat opatření na ochranu svých obyvatel.

V ten samý den Washington oznámil omezení pro cesty z Číny do USA. Vstup do země byl zakázán cizincům, kteří byli v předešlých 14 dnech na čínském území. Trump krok neustále prezentuje jako důkaz toho, že jeho vláda na hrozbu koronaviru reagovala rychle, ačkoli federální úřady na začátku roku ignorovaly varování odborníků a sám prezident ještě na konci února na veřejnosti situaci zlehčoval.

Deník The Washington Post nedávno napsal, že američtí politici otáleli, přestože už v lednu a únoru dostávali v tomto směru varování od zpravodajských služeb.

V kritice WHO ohledně přístupu k Číně však Trump není osamocen. Například republikánský senátor Marco Rubio minulý týden volal po rezignaci jejího šéfa Tedrose Adhanoma Ghebreyesuse, který prý "umožnil Pekingu využít WHO ke klamání mezinárodního společenství".

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hollywood hledá experty na covid-19, chce natáčet

28.05.2020 09:21 Kadeřníci, kameramani a stovky dalších lidí se podílejí na vzniku kouzla filmů a televizních pořadů…

Peru hlásí rekordních 6154 nových případů covidu-19 a 195 mrtvých

28.05.2020 08:33 Peru zaznamenalo opět rekordní denní nárůst případů koronavirové nákazy (6154) i jejích obětí (195…

Případ smrti zatýkaného černocha vyšetří ministerstvo a FBI

28.05.2020 08:24 Případ smrti zatýkaného neozbrojeného černocha ve státě Minnesota vyšetřuje ministerstvo…

Brazílie hlásí přes 20 000 nakažených covidem-19 za den

28.05.2020 08:18 Brazílie zaznamenala za posledních 24 hodin rekordních 20.599 nových případů nákazy koronavirem.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy