Trump žádal guvernéry, aby proti demonstracím zasáhli tvrději

Americký prezident Donald Trump dnes podle televize CBS News opakovaně vyzýval guvernéry, aby proti demonstracím a nepokojům zasáhli tvrději. Rovněž je kritizoval, že jejich dosavadní kroky vypadají slabošsky, a varoval je, že bez tvrdší reakce je protesty semelou. Jeden z účastníků konferenčního hovoru s guvernéry označil prezidentova slova jako vyšinutá, uvedla televize.

Donald Trump
doporučujeme

"Musíte to mít pod kontrolou. Když nebudete mít navrch, tak jen maříte svůj čas. Semelou vás. Budete vypadat jako banda hňupů. Musíte udávat tón," citovala stanice CBS News prezidenta. Televize poznamenala, že z hovoru získala zvukovou nahrávku.

Trump opakovaně hovořil o nezbytnosti dominance a nutnosti vymoci si pořádek důraznějším způsobem. Uvedl, že situace v hlavním městě USA je sice pod kontrolou, ale do ulic budou vysláni další policisté. Také v Washingtonu podobně jako na dalších místech USA se o víkendu konaly vyhrocené demonstrace, a to i před Bílým domem.

"Washington je pod kontrolou, ale my naši kontrolu ještě více rozšíříme," řekl prezident. "Zabásneme tisícovky lidí," uvedl s tím, že si úřady na demonstranty "hodně ostře došlápnou".

Trump guvernéry i starosty vyzýval k tvrdším krokům již o víkendu, kdy jim na twitteru pohrozil, že když situaci nezvládnou, vloží se do věci federální vláda, která se nebude bránit ani nasazení armády.

Guvernérům dnes prezident podle CBS News řekl, že za násilím stojí krajní levice. "Každý to ví," uvedl. "Jsou to ale také rabující a lidé, kteří si myslí, že si naberou věci zadarmo, že vběhnou do obchodů a vyběhnou s televizí," řekl.

Trump dále řekl, že záběry rabování viděl. "Všechny tyhle chlápky máte nahrané. Proč je nestíháte? Čím tvrdší budete, čím ostřejší budete, o to méně budete biti," dodal.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Peking nedovolí, aby USA ukradly TikTok, píše komunistický list China Daily

04.08.2020 12:45 Čína nehodlá akceptovat, aby Spojené státy ukradly jakoukoli čínskou technologickou firmu a je…

Prokurátor chce finanční záznamy Trumpa. Hon na čarodějnice, reagoval…

04.08.2020 11:56 Aktualizováno Úsilí newyorského prokurátora ohledně vydání prezidentových finančních záznamů je podle Donalda…

"Zachraňme naši budoucnost." Šéf OSN varoval před generační katastrofou…

04.08.2020 09:06 Dlouhodobé uzavření škol kvůli pandemii covidu-19 může způsobit generační katastrofu a bezpečný…

USA jsou v nové fázi epidemie, tvrdí lékařka. Přibylo 46 tisíc případů…

04.08.2020 08:06 Ve Spojených státech se za posledních 24 hodin vyskytlo více než 46.000 případů koronavirové nákazy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama