Trumpova poradkyně Conwayová odchází z Bílého domu, proslula kontroverzními výroky

Tým amerického prezidenta Donalda Trumpa opouští jeho dlouholetá spolupracovnice Kellyanne Conwayová. Poradkyně americké hlavy státu v noci na dnešek oznámila, že s koncem měsíce ukončí své působení v Bílém domě, protože se potřebuje více věnovat rodině. Trumpa o svém rozhodnutí informovala v neděli, píše deník The Washington Post (WP).

Kellyanne Conwayová
doporučujeme

List označuje Conwayovou za jednoho z nejdéle sloužících poradců Trumpa. Se současným šéfem Bílého domu tato politická konzultantka a komentátorka spolupracovala ještě před jeho kandidaturou na prezidentskou funkci, v roce 2016 pak byla jedním ze strůjců jeho volebního vítězství. Na to navázalo její působení v roli poradkyně a mluvčí prezidenta.

Práci v Bílém domě v novém prohlášení popsala jako "opojnou" a "pokořující" zkušenost. Prý ale s manželem dospěla k názoru, že odchod z prezidentova týmu je momentálně správným krokem s ohledem na jejich čtyři děti, které na podzim čeká distanční školní výuka. "Na konci tohoto měsíce se přesunu z Bílého domu," citovala Conwayovou agentura Reuters.

"Je to stoprocentně moje rozhodnutí a můj hlas. Až přijde čas, oznámím budoucí plány. Pro tuto chvíli... to bude méně drama a více máma," sdělila 53letá prezidentova poradkyně. Ještě předtím ji ale čeká vystoupení na dnes začínajícím nominačním sjezdu Republikánské strany, po němž odstartuje finální fáze kampaně před listopadovými volbami.

Jak píše WP, Conwayová byla od Trumpova nástupu do Bílého domu jedním z nejvýraznějších hlasů vystupujících na prezidentovu obranu. Hned na začátku jeho mandátu vzbudil velkou pozornost její výrok o "alternativních faktech", kterým hájila nepravdivé tvrzení tehdejšího mluvčího Bílého domu Seana Spicera.

Krátce nato ji kritizoval i Úřad pro vládní etiku (OGE), když v televizi prohlásila, že by si Američané měli kupovat módní zboží z obchodu prezidentovy dcery Ivanky.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

NYT: Vědci nesouhlasili s aktualizovanými pokyny CDC k testování

18.09.2020 10:20 Aktualizované doporučení netestovat osoby bez příznaků covidu-19, které v srpnu na svých webových…

Pandemie může přinést "generaci karantény", varuje socioložka

18.09.2020 00:01 NÁZOR – Koronavirus zasáhl zdravotnictví a společnosti globálního jihu tvrději než zbytek světa,…

Výsledek voleb v USA podle Trumpa možná nebude nikdy jasný

17.09.2020 21:15 Americký prezident Donald Trump dnes vyhrotil své útoky na legitimitu nadcházejících prezidentských…

Trump čelí novému obvinění ze sexuálního obtěžování

17.09.2020 20:25 Bývalá modelka Amy Dorrisová obviňuje amerického prezidenta Donalda Trumpa, že ji před více než…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama