Trumpovi příznivci protestovali i v dalších amerických městech

Příznivci amerického prezidenta Donalda Trumpa ve středu odpoledne protestovali i před sídly administrativy v dalších amerických městech, včetně Atlanty, Denveru či Phoenixu. Kapitolům jednotlivých amerických států se však vyhnuly chaos i násilí, které ve středeční podvečer zasáhly budovu Kongresu ve Washingtonu. Informovala o tom agentura Reuters.

Policie USA
doporučujeme

Demonstranti pronikli do sídla legislativy ve městě Topeka v Kansasu a shromáždili se v prvním patře tamního Kapitolu. Protest však zůstal poklidný, uvedla lokální stanice KSNT.

Starosta coloradské metropole Denver Michael Hancock na twitteru uvedl, že místním úřadům nařídil z bezpečnostních úřadů zavřít před koncem pracovní doby. Před tamním Kapitolem se shromáždilo na 700 demonstrantů. "Doufám, že se tato situace rychle vyřeší. Modlete se za náš národ," napsal.

Zaměstnanci Kapitolu v Salt Lake City, hlavním městě Utahu, byli dnes vyzváni, aby odpoledne pracovali z domova. Důvodem pro bezpečnostní opatření bylo zhruba 250 Trumpových podporovatelů, kteří se shromáždili před budovou. Podle mluvčího tamní policie úřady navýšily počty policistů v okolí. Upozornil, že demonstrace se konala v poklidu. List The Tribune však dodal, že jeden z novinářů byl zasažen pepřovým sprejem jedinci, kterým se nelíbilo, že protest dokumentuje.

Příznivci odcházejícího prezidenta se setkali také před Kapitolem v arizonském Phoenixu. Někteří z nich přijeli na koních, další přinesli gilotinu.

Zhruba stovka demonstrantů se dnes na podporu Trumpa sešla i před budovou Kapitolu v Atlantě, která je hlavním městem amerického státu Georgia. Někteří z nich byli ozbrojení. Státní tajemník Brad Raffensperger, který je v Georgii nejvyšším dohlížitelem nad konáním voleb, a jeho spolupracovníci byli z preventivních důvodů z budovy evakuováni.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Biden zahájil tažení proti změně klimatu, není podle něj možné čekat

27.01.2021 21:58 Americký prezident Joe Biden dnes podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu…

USA přezkoumávají své obvinění Číny z genocidy proti Ujgurům

27.01.2021 20:47 Americké ministerstvo zahraničí přezkoumává označení počínání Číny proti menšině Ujgurů za genocidu…

Biden hovořil s japonským premiérem Sugou o Číně a KLDR

27.01.2021 20:13 Americký prezident Joe Biden dnes telefonicky jednal s japonským premiérem Jošihidem Sugou.…

Republikáni se podle médií rozhodli zůstat s Trumpem

27.01.2021 15:59 Úterní hlasování v Senátu amerického Kongresu o ústavnosti takzvaného impeachmentu vedeného proti…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama