Trumpův exporadce Flynn si to rozmyslel. Vezme zpět doznání v ruské kauze

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa pro národní bezpečnost Michael Flynn vezme zpět své pod přísahou učiněné doznání, že lhal někdejšímu zvláštnímu vyšetřovateli Robertu Muellerovi o svých kontaktech s Rusy před prezidentskými volbami v roce 2016.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Michael Flynn (generál U.S. Army)
doporučujeme

Jako důvod tohoto kroku Flynn označil nedodržení původní dohody s americkou administrativou, podle níž se měl výměnou za přiznání viny vyhnout vězení. S odvoláním na Flynnovy právníky o tom dnes informovaly světové agentury.

Příslušnou žádost o stažení doznání podali Flynnovi právní zástupci v úterý. Reagovali tím na doporučení ministerstva spravedlnosti, aby Flynn za lhaní Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI) strávil šest měsíců za mřížemi. Obžaloba přitom původně navrhovala, aby byl někdejšímu armádnímu generálporučíkovi s přihlédnutím na jeho rozsáhlou spolupráci s vyšetřovateli udělen trest, který by mu umožnil vězení se vyhnout.

Podle agentury AP se vztahy mezi Flynem a žalobci začaly v posledních měsících zhoršovat. Přispělo k tomu mimo jiné to, že si Flynn najal nový tým právníků, který začal vznášet námitky vůči postupu úřadů při vyšetřování Flynnovy role v takzvané ruské kauze. Tyto námitky sice soud v prosinci zamítl, prokuratura ale začala pochybovat o tom, zda Flynn skutečně přijímá vinu.

Flynn musel kvůli kontaktům s ruským velvyslancem v USA Sergejem Kisljakem z funkce v Bílém domě odstoupit v únoru 2017 po 24 dnech v úřadu. V rezignačním uvedl, že nedopatřením nesdělil viceprezidentovi Miku Penceovi úplné informace o kontaktech s Rusy. V prosinci 2017 se pak přiznal, že Muellerovi, který objasňoval vliv Ruska na americké prezidentské volby, podával lživé informace.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Skauti v USA krachují. Organizace čelí lavině žalob kvůli sexuálním…

18.02.2020 13:16 Hlavní skautská organizace ve Spojených státech Boy Scouts of America (BSA) dnes požádala u soudu…

Jeff Bezos zachraňuje Zemi. Na boj s klimatickými změnami dá miliardy

18.02.2020 07:59 Zakladatel a šéf společnosti Amazon Jeff Bezos poskytne na boj s klimatickými změnami deset miliard…

Změna politiky USA není možná? Analytik nastínil, jak to chodí ve…

18.02.2020 00:01 NÁZOR - Prezidentská volební kampaň ve Spojených státech může být vzrušující, ohromující,…

Není úniku. Migrační politika USA a Mexika má ničivý dopad na zdraví…

17.02.2020 18:05 Nová migrační politika Spojených států a Mexika udržuje mnohé obyvatele Střední Ameriky v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama