Trumpův někdejší poradce Bolton vypovídat do Sněmovny nedorazil

Bývalý bezpečnostní poradce Bílého domu John Bolton se nedostavil do Sněmovny reprezentantů, kde měl vypovídat před výbory vyšetřujícími prezidenta Donalda Trumpa. Boltonův právní zástupce podle agentury Reuters zdůvodnil neúčast tím, že na dnešek nedostal obsílku, takže dobrovolně svědčit nebude.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Bolton, John
doporučujeme

Bolton byl před sněmovní výbory pozván kvůli Trumpově ukrajinské politice. Výbory vedené demokraty Trumpa vyšetřují, zda nátlakem na Ukrajinu neporušil své pravomoci, za což by mu hrozil proces vedoucí k sesazení z funkce. Šéf Bílého domu totiž po Kyjevu chtěl, aby začal vyšetřovat svého politického soka a někdejšího demokratického viceprezidenta Joea Bidena a jeho syna Huntera. Trump kauzu označuje za hon na čarodějnice.

Zástupce sněmovního výboru pro tajné služby dnes sdělil, že Bolton pohrozil výboru soudem, pokud ho oficiálně předvolá obsílkou. List The Washington Post dnes napsal, že Bolton bude ochoten před výbory vypovídat, pokud federální soud potvrdí, že Kongres má pravomoc přinutit ho podat svědectví.

Sněmovní výbory o Boltonovu výpověď stojí, neboť jiní svědci podle The Guardian řekli kongresmanům, že někdejší poradce Bílého domu se vyslovil proti směšování amerických bezpečnostních zájmů na Ukrajině s Trumpovými politickými prioritami pro nadcházející prezidentské volby v roce 2020. Jednu ze schůzek s ukrajinskými činiteli a s americkým velvyslancem při Evropské unii Gordonem Sondlandem ukončil Bolton náhle tím, že tvorba politiky není předmětem jednání. Trumpova osobního právního Rudyho Giulianiho, který byl do ukrajinských aktivit zapojen, přirovnal Bolton k ručnímu granátu, a jeho ukrajinské plány pak k drogové dohodě, dodal The Guardian.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bidena je třeba umlátit klackem, spustila KLDR. Reakce Trumpa je překvapivá

17.11.2019 17:31 Americký prezident Donald Trump se dnes na twitteru překvapivě, i když zdrženlivě, zastal svého…

Šok pro Trumpa a republikány. Guvernérské volby v Louisianě vyhrál demokrat

17.11.2019 11:12 Voliči v americkém státě Louisiana podruhé zvolili guvernérem demokrata Johna Edwardse. Výsledek…

Rodinná hádka se zvrhla. Otec zastřelil manželku a tři děti

17.11.2019 08:07 Rodinná hádka v domě v americkém San Diegu skončila střelbou, při které přišlo o život pět lidí, z…

USA uvalily nové sankce. Na černé listině je kubánský ministr vnitra

17.11.2019 07:59 Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa uvalila cestovní sankce na druhého vysokého kubánského…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama