Trumpův poradce Stone je podle prokutratury lhář

Prokuratura dnes ve své úvodní řeči v procesu s dlouholetým poradcem prezidenta Donalda Trumpa Rogerem Stonem vykreslila tohoto člověka jako lháře. Informovala o tom agentura Reuters. Stone, prezidentův bývalý volební poradce, byl obviněn z maření vyšetřování, z ovlivňování svědka a z lhaní Kongresu. Před federálním soudem ve Washingtonu byla dnes ustanovena 12členná porota a začaly úvodní řeči. Sedmašedesátiletý Stone veškerá obvinění odmítá.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Roger Stone
doporučujeme

Obvinění, kterým Stone čelí, vzešla z práce zvláštního vyšetřovatele Roberta Muellera, který objasňoval vliv Ruska na americké prezidentské volby.

"Stone lhal Kongresu," řekl dnes porotě prokurátor Aaron Zelinsky. "Nyní se budete ptát, proč Roger Stone zkrátka neřekl pravdu? Důkazy v tomto případu ukážou, že Roger Stone lhal před sněmovním výborem pro tajné služby, protože pravda by vypadala špatně. Pravda by totiž vypadala špatně jak pro Trumpovu kampaň, tak pro samotného Donalda Trumpa," dodal Zelinsky.

Jádrem kauzy je to, že Stone při výpovědi v Kongresu lhal o snaze Trumpovy kampaně získat e-maily, které byly ukradeny Johnu Podestovi, šéfovi kampaně Trumpovy demokratické sokyně Hillary Clintonové. Stone podle vyšetřovatelů Muellerova týmu předem věděl o zveřejnění Podestových e-mailů na portálu WikiLeaks. Podle obžaloby rovněž vyhrožoval moderátorovi Randymu Credicoovi, aby ho přinutil podpořit výpověď, kterou Stone v Kongresu učinil.

Prokuratura také uvedla, že porota si během procesu vyslechne mimo jiné svědectví Stevea Bannona, který byl hlavním Trumpovým stratégem v boji o Bílý dům, a bývalého zástupce šéfa prezidentské kampaně Donalda Trumpa Ricka Gatese. Ten svědčil i loni v procesu, který vedl k odsouzení bývalého šéfa Trumpovy volební kampaně Paula Manaforta.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

První test před etnicky různorodými voliči. Primárky demokratů se…

21.02.2020 11:01 Souboj amerických demokratů o možnost postavit se v listopadových volbách republikánskému…

Trump kritizoval udělení Oscara filmu Parazit. Distribuční firma bryskně…

21.02.2020 08:27 Americký prezident Donald Trump na předvolebním mítinku v Coloradu kritizoval, že hlavní cenu…

V USA popravili čtyřnásobného vraha, jeho poslední obětí byl spoluvězeň

21.02.2020 07:55 V americkém státě Tennessee dnes popravili muže, který v 80. letech minulého století ubodal svého…

Evo Morales nesmí kandidovat ve volbách, rozhodl soud. Bolivijský…

21.02.2020 07:43 Bývalý bolivijský prezident Evo Morales nemůže v nadcházejících volbách kandidovat na senátora.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama