Trumpův štáb od konce voleb rozeslal stovky žádostí o peníze

Štáb amerického prezidenta Donalda Trumpa od konce hlasování v letošních volbách rozeslal příznivcům přes 500 e-mailů se žádostí o finanční příspěvek. Na svém webu to dnes uvedla televize CNN. Trumpův tým už na začátku prosince hlásil, že od 3. listopadu od dárců obdržel více než 200 milionů dolarů.

Robert O'Brien (poradce Trumpa třetí zleva), Mike Pence a Donald Trump.
doporučujeme

Po volbách, které vyhrál kandidát Demokratické strany Joe Biden, prezidentova kampaň zasypávala stoupence apely spojenými s právní snahou změnit výsledek a hovořila o budování "fondu na obranu voleb". Podle médií nicméně většina vybraných peněz byla převáděna na účet nové politické organizace, jejíž prostředky mohou posloužit pro financování budoucí politické činnosti odcházejícího šéfa Bílého domu. Už od první poloviny listopadu se spekuluje o tom, že Trump se bude chtít v roce 2024 znovu ucházet o prezidentskou funkci.

Podle CNN odběratelům od noci na 4. listopad přišlo už 554 e-mailových žádostí Trumpovy kampaně o příspěvky. To by odpovídalo přibližně deseti takovým zprávám za den. CNN dále zaznamenala 195 SMS zpráv v podobném duchu. S výjimkou 25. prosince údajně frekvence výzev během vánočních prázdnin nijak výrazně neklesala.

"Před svátky vzkazy vyzývaly stoupence, aby podepsali sváteční pozdrav prezidentovi. V posledních dnech přišla kampaň tlačící příznivce do zaslání 30 nebo více dolarů za Trumpův kalendář pro rok 2021," píše CNN.

Prezidentův štáb dříve uvedl, že za první měsíc po konci hlasování v prezidentské volbě vybral od dárců 207 milionů dolarů (skoro 4,5 miliardy Kč). Na povolební soudní spory údajně za měsíc vynaložil bezmála devět milionů dolarů. Ani jedna z desítek žalob republikánského tábora nevyústila ve změnu výsledků hlasování a obvinění z masivních podvodů v klíčových státech se nepotvrdila, Trump ovšem nadále odmítá veřejně akceptovat porážku.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Biden nařídil po vpádu do Kapitolu přezkoumat hrozby vnitřního terorismu

23.01.2021 17:39 Prezident USA Joe Biden nařídil federálním úřadům a zpravodajským službám zmapovat nebezpečí, které…

Zemřel legendární moderátor americké CNN Larry King (†87)

23.01.2021 16:32 Aktualizováno Ve věku 87 let zemřel legendární americký moderátor Larry King. Dnes o tom informovala televize CNN…

Proces s Trumpem začne v americkém Senátu v týdnu od 8. února

23.01.2021 13:27 Aktualizováno Proces s bývalým americkým prezidentem Donaldem Trumpem začne v Senátu Kongresu Spojených států v…

KOMENTÁŘ: Spojené státy načínají novou kapitolu. Jen slova ale stačit…

23.01.2021 13:10 KOMENTÁŘ - Po krušných a vyčerpávajících měsících se Joe Biden ve středu stal oficiálním 46.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama