Úřady v Los Angeles povolily natáčení filmů, kina jsou nadále zavřená

Úřady v Los Angeles oznámily, že v pátek může opět začít výroba filmů a televizních pořadů. Kinosály ve Spojených státech nicméně zůstanou kvůli pandemii způsobené koronavirem i nadále uzavřené, napsala agentura Reuters.

USA
doporučujeme

Kinosály po celém světě se uzavřely v polovině března ve snaze zabránit šíření koronaviru. Stejně tak se zastavilo natáčení filmů a televizních pořadů. Úřady v Los Angeles ve svém středečním prohlášení uvedly, že zatímco muzea, hotely či posilovny se mohou otevřít již tento pátek, kina zůstanou i nadále zavřená. Místní představitelé své rozhodnutí nezdůvodnili. Oznámili nicméně, že v okrese Los Angeles přibylo 61 nových úmrtí v souvislosti s nemocí covid-19, což celkový počet zvýšilo na 2768. V oblasti je rovněž celkem přes 67.000 nakažených.

Rozběhnout se nicméně opět může televizní a filmová produkce, která se z velké části soustředí v oblasti Los Angeles. Platí pro ni ale nově vypracovaná pravidla, například povinné je rozsáhlé testování na koronavirus a rovněž u herců i členů celého štábu musí být denně kontrolovány případné symptomy. I když filmové a televizní týmy dostaly takto zelenou, v praxi se ale neočekává, že by začaly natáčet dříve než v září, poznamenala agentura Reuters.

Hollywoodská filmová studia doufají, že budou kina brzy otevřena, aby mohla být zahájena letošní sezóna filmových premiér. Společnost Warner Bros. plánuje na 17. července premiéru thrilleru režiséra Christophera Nolana s názvem Tenet, Walt Disney má zase 24. července v plánu představit divákům dlouho očekávaný film Mulan, který měl mít původně premiéru již v březnu.

Společnost AMC Entertainment Holdings Inc, která je největším provozovatelem kinosálů na světě, již v úterý uvedla, že v době premiéry těchto dvou filmů by již měla být otevřena téměř všechna jejich kina v USA i Británii. Americký řetězec kin Cinemark zase plánuje již 19. června otevřít pět svých kin v Texasu, kde bude testovat nová bezpečnostní pravidla.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Půl roku s covidem. Odborníci předpovídají, jak bude vypadat pandemie na…

06.07.2020 13:11 Virus SARS-CoV-2 sužuje celý svět již půl roku a v současné době jsou oficiální čísla na počtu přes…

Americké úřady zpochybňují Trumpovy výroky ohledně vývoje vakcíny

06.07.2020 09:08 Šéf amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) Stephen Hahn v neděli vznesl pochyby…

Brazílie ohlásila dalších 26.051 lidí s koronavirem

06.07.2020 08:27 Brazílie zaznamenala za posledních 24 hodin dalších 26.051 pozitivních nálezů na koronavirus, počet…

Přestřelka v klubu v USA: Nejméně 2 mrtví a 12 zraněných

05.07.2020 13:49 Aktualizováno Dva mrtvé a osm zraněných si vyžádala dnešní střelba v nočním klubu v Jižní Karolíně ve Spojených…

Související:

Právě se děje

Další zprávy