USA evidují už přes 150 tisíc úmrtí s koronavirem

Počet úmrtí s koronavirem ve Spojených státech podle propočtů agentury Reuters ve středu překonal 150.000. Jen za uplynulých 11 dní přitom přibylo 10.000 mrtvých. Spojené státy tak v absolutních číslech zůstávají zemí s nejvyšším počtem zaznamenaných nákaz a úmrtí s covidem-19.

Covid-19, ilustrační foto
doporučujeme

Nejnovější nárůsty mrtvých s koronavirem v USA jsou podle Reuters nejvyšší od začátku června, kdy tam za 11 dní vzrostl počet úmrtí s covidem-19 z 100.000 na 110.000.

V uplynulých třech týdnech počty mrtvých s covidem-19 v USA nadále rostou, zatímco počet nově nakažených zaznamenaných za týden nedávno poprvé od června klesl.

Nárůsty nově nakažených v Arizoně, Kalifornii, Texasu a na Floridě tento měsíc zachvátily nemocnice. Zároveň kvůli tomu musely státy zpomalit otevírání ekonomiky, která byla omezena v důsledku protipandemických opatření zavedených v březnu a dubnu.

Nejvíce úmrtí tento měsíc eviduje Texas (kolem 4000) , následovaný Floridou (asi 2900) a nejlidnatějším státem Kalifornií (zhruba 2500). Do texaské bilance jsou nicméně podle Reuters započítány i stovky dřívějších úmrtí poté, co stát změnil způsob počítání zemřelých s covidem-19. Ačkoliv počty mrtvých s covidem-19 stabilně v těchto třech státech rostou, New York a New Jersey nadále mají nejvíc dosud zaznamenaných úmrtí, a to i v přepočtu na obyvatele, píše Reuters.

Koronavirem se nakazil republikánský člen Sněmovny reprezentantů Louie Gohmert, který kvůli tomu na poslední chvíli zrušil svůj plán letět se šéfem Bílého domu Donaldem Trumpem prezidentským letounem Air Force One do svého domovského Texasu. Šestašedesátiletý Gohmert, jeden z nejkonzervativnějších amerických zákonodárců, patří mezi zaryté odpůrce nošení ochranných roušek. Testovat se nechal při kontrole v Bílém domě. Oznámil, že se na deset dnů stahuje do karantény. "Je to opravdu ironie, protože spousta lidí dělá velkou věc z toho, že moc nenosím roušku, kdežto za poslední týden nebo dva jsem ji používal více než za celé uplynulé čtyři měsíce," řekl Gohmert texaské televizi KETK-TV. Agentura Reuters připomíná, že roušky se ve Spojených státech staly symbolem hlubokého politického rozdělení země, kdy je republikánský prezident Trump a jeho stoupenci dlouho odmítali používat.

Test na koronavirus podstoupí také ministr spravedlnosti William Barr, který v úterý vystoupil před jedním z výborů, na jehož zasedání přišel i Gohmert.

Z 20 zemí s nejvyšším výskytem covidu-19 jsou Spojené státy na šesté příčce v počtu úmrtí v přepočtu na obyvatele. Na každých 10.000 lidí tam podle Reuters připadá 4,5 úmrtí s koronavirem, což je více než v Británii, Španělsku, Itálii, Peru i Chile.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Další únik ropy z lodi u ostrova Mauricius je nejspíš zažehnán

12.08.2020 19:57 Většinu zbývající ropy z poškozeného japonského plavidla u korálového pobřeží blízko ostrovního…

Brazílie má opět přes 50 tisíc nových případů koronaviru, rekord v Kolumbii

12.08.2020 16:39 Aktualizováno V Brazílii se opět prudce zvýšil počet nakažených novým typem koronaviru, za den přibylo více než…

V Kongresu USA patrně usedne kontroverzní politička, vyznává konspiraci…

12.08.2020 13:42 Do amerického Kongresu s velkou pravděpodobností usedne republikánská politička Marjorie Taylor…

Biden si jako viceprezidentku vybral senátorku Harrisovou, Trump ji…

12.08.2020 11:48 Aktualizováno Demokratický uchazeč o úřad amerického prezidenta Joe Biden si jako svou viceprezidentku vybral…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama