USA hlásí více než 41 000 mrtvých mezi nakaženými

Ve Spojených státech na komplikace související s nemocí covid-19 dosud zemřelo přes 41.000. Dnes to oznámila agentura Reuters, podle jejíhož propočtu se rychlost růstu obětí zpomaluje. Klesající počet obětí hlásí i stát New York, který je největším ohniskem infekce v USA. Newyorský guvernér Andrew Cuomo dnes oznámil, že za uplynulý den v tomto státě zemřelo 478 infikovaných lidí, což je nejméně za poslední dva týdny.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Spojené státy, kde žije zhruba 330 milionů lidí, jsou koronavirem nejhůře postiženou zemí. Americká Univerzita Johnse Hopkinse, která pandemii sleduje celosvětově, eviduje v USA 762.000 nakažených a přes 40.700 obětí, což je v obou ohledech nejvíce na světě. Agentura Reuters, která si vede vlastní bilanci, oznámila, že USA již hranici 41.000 mrtvých překročily.

Reuters rovněž uvedl, že bilance obětí i nově nakažených v USA přes víkend klesala. Agentura za sobotu zaznamenala 1800 úmrtí souvisejících s koronavirem a v neděli asi 1500, minulý týden ve středu jich přitom bylo přes 2800.

Příznivější čísla oznámil i stát New York, na který připadá takřka polovina všech amerických obětí. Drtivá většina mrtvých ze státu New York zaznamenalo tamní stejnojmenné velkoměsto, kde na malé ploše žije asi 8,4 milionu obyvatel.

Dnes newyorský guvernér Cuomo oznámil, že v tomto americkém státě zemřelo za den 478 lidí. I když někteří odborníci tvrdí, že infekce je v New Yorku na vrcholu či dokonce na ústupu, bilance mrtvých je podle Cuoma nadále děsivě vysoká. Uvedl,že úřady nyní propočítávají, jak se pokles může v nadcházejících dnech i týdnech vyvíjet.

V nemocnicích ve státě New York podle Cuoma zůstává přes 16.400 lidí, což je skoro o tři tisíce méně než za vrcholu epidemie. Počet hospitalizovaných klesá šestým dnem v řadě, napsal list The New York Times.

Cuomo zároveň varoval před možným opětovným růstem počtu infikovaných, což bude souviset s tím, jak stále více lidí bude opouštět bezpečí svých domovů.

Loading...
Vstupte do diskuze (10)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čína odsoudila "chronický rasismus" v USA, Írán vyzývá k ukončení násilí

01.06.2020 14:51 Čína dnes odsoudila Spojené státy za "chronický rasismus" poté, co v USA již několik dní pokračují…

Snadná náprava neexistuje, rasismus v USA je hluboký, varuje prestižní…

01.06.2020 12:00 NÁZOR - Zatímco v mnoha amerických městech hoří budovy a obchody, místní politici a veřejně činné…

"Trump selhal, jsme znechucení." Protesty kvůli Floydovi podpořilo mnoho…

01.06.2020 11:50 Protesty, které se v USA konají už týden kvůli smrti černocha George Floyda, podpořily osobnosti,…

Trump se kvůli nepokojům krátce schoval do nouzového bunkru

01.06.2020 10:40 Americký prezident Donald Trump se v pátek kvůli obavám z protestů před Bílým domem na krátký čas…

Související:

Právě se děje

Další zprávy