USA opět zaznamenaly přes 50 tisíc nových nákaz, nápor na nemocnice roste

Nárůst v počtech nových nákaz koronavirem v těchto dnech pokračuje také ve Spojených státech. Podle Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) za úterý opět přibylo přes 50.000 případů, znepokojení budí hlavně vývoj na středozápadě a v některých západních státech, kde se nedaří zkrotit rychlé šíření infekce. Nekontrolované epidemie v těchto oblastech přináší nápor na nemocnice, píše deník The New York Times (NYT).

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

O alarmující situaci mluví například guvernér Wisconsinu Tony Evers, jehož zhruba šestimilionový stát v úterý ohlásil nové rekordy v počtu nakažených i mrtvých, když přibylo 3279 evidovaných infekcí a 34 úmrtí spojených s nemocí covid-19.

"Musíme tenhle virus dostat pod kontrolu a přispět ke zploštění křivky, abychom zabránili přetížení našeho systému zdravotní péče," citovala Everse agentura AP. Guvernér vyzýval obyvatele, aby zbytečně nevycházeli z domů, na veřejnosti nosili roušky a při kontaktu s jinými lidmi dbali bezpečnostních rozestupů.

Problémy hlásí i řada dalších států, celkem 16 podle NYT za sedmidenní období končící pondělkem zaznamenalo dosud nejvyšší týdenní součet koronavirových nákaz. Vzestup nových případů infekce aktuálně eviduje přes 30 amerických států, přičemž nejhůře jsou na tom málo zalidněné státy Severní Dakota, Jižní Dakota a Montana.

Na úrovni celých USA v úterý přibylo 52.406 případů nákazy, uvádí JHU. Podle NYT už se nad 50.000 dostal i průměrný přírůstek z posledních sedmi dní, což je úroveň, jakou deník naposledy evidoval okolo poloviny srpna. Míra pozitivity se při neustále narůstajícím počtu prováděných laboratorních testů pohybovala okolo pěti procent, nejméně v desítce států ale překračuje deset procent.

Průměrné denní počty úmrtí zůstávají v USA výrazně pod 1000, celkový vývoj na začátku podzimu je ale v zemi znepokojivý, píše NYT. "Mnozí experti se obávají toho, co by se mohlo stát, až chladnější počasí zavládne na větší části území a zažene lidi dovnitř budov, kde se virus může šířit snadněji," uvádí list.

Počet hospitalizovaných lidí s covidem-19 nestoupá jen v částech středozápadu, ale i na celoamerické úrovni. Za poslední tři týdny počet obsazených lůžek vzrostl o více než 6000, uvádí The COVID Tracking Project, což je dobrovolnická iniciativa shromažďující data z jednotlivých států.

Ve Wisconsinu by se dnes měla kvůli nepříznivému vývoji otevřít polní nemocnice, zřízená na okraji města Milwaukee. "Jakkoli doufáme, že se nám podaří zploštit křivku natolik, abychom toto zařízení nemuseli nikdy využít, lidé napříč naším státem mají potíže a právem se tohoto viru obávají," vzkázal tento týden guvernér Evers, když žádal místní legislativní sbor o podporu nařízení kolem roušek a hromadných akcí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Biden si udržuje značný finanční náskok nad Trumpem

21.10.2020 14:27 Demokratický uchazeč o Bílý dům Joe Biden vstupuje do závěrečné fáze volební kampaně se značným…

Studie: Kvůli znečištěnému ovzduší loni zemřelo téměř 500 tisíc novorozenců

21.10.2020 14:07 Znečištění ovzduší v roce 2019 zavinilo smrt 476.000 novorozenců, zejména v Indii a subsaharské…

Uražený Trump předčasně ukončil rozhovor, moderátorce CBS slíbil odvetu

21.10.2020 10:53 Aktualizováno Kvůli nespokojenosti s moderátorkou ukončil americký prezident Donald Trump v úterý večer (místního…

Trump dlouhodobě útočí na Čínu. Přitom tam má bankovní účet a platí daně,…

21.10.2020 09:51 Americký prezident Donald Trump si udržuje otevřený bankovní účet v Číně, kde se v minulých letech…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama