USA rozšířily sankční seznam proti Venezuele

Spojené státy dnes o sedm osob rozšířily svůj sankční seznam týkající se Venezuely. Oznámilo to americké ministerstvo financí, které sankce spravuje. Na index byl nově zařazen Luis Parra, který bránil znovuzvolení opozičního vůdce Juana Guaidóa předsedou venezuelského parlamentu a který se sám prohlásil šéfem zákonodárného sboru.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Venezuela, ilustrační foto
doporučujeme

Spolu s Parrou USA do černou listinu umístily šest dalších venezuelských činitelů, kteří Parrovi pomáhali. "Tito i další se mohou sankcí zbavit, pokud se postaví za venezuelský lid a Juana Guaidóa, který je jeho legitimním vůdcem," uvedl v prohlášení americký ministr financí Steven Mnuchin.

Venezuelská opozice tvrdí, že Parra se 5. ledna stal šéfem parlamentu bez hlasování a potřebného kvóra. Dosavadní předseda parlamentu a opoziční předák Guaidó, který usiloval o znovuzvolení, nebyl spolu s dalšími zástupci opozice k hlasování připuštěn.

Parru následně jako předsedu parlamentu uznal autoritářský prezident Nicolás Maduro. Guaidó, kterého řada států včetně USA a Evropské unie považují za prozatímního venezuelského prezidenta, složil přísahu jako předseda zákonodárného sboru o několik dní později.

Loading...
Vstupte do diskuze (15)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kanadu zasáhla silná bouře, do akce musela armáda

20.01.2020 21:15 Obyvatelům provincie Nový Foundland na severovýchodě Kanady, kterou v uplynulých dnech zasáhla…

Útok na Havaji: Podivín původem z Česka zastřelil dva policisty

20.01.2020 20:09 Aktualizováno Muž původem z Česka pobodal v neděli na Havaji bytnou a zastřelil dva zasahující policisty. Dnes o…

Virginie se obává protestu příznivců zbraní, platí mimořádný stav

20.01.2020 19:30 Aktualizováno Tisíce stoupenců amerického ústavního práva nosit zbraně dnes vyšly do ulic Richmondu, hlavního…

Trump najal právníky, kteří mají jasno. Impeachment je třeba rychle…

20.01.2020 18:15 Ústavní žaloba, které čelí americký prezident Donald Trump, je výsledkem procesu zmanipulovaného…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama