Vydejte se ve stopách Che Guevary. Byt slavného revolucionáře je na prodej

Argentina nabídla k prodeji byt kontroverzního marxistického revolucionáře Ernesta "Che" Guevaryho. Podle informací tamní zpravodajské agentury Télam se jedná o částku zhruba 400 tisíc dolarů.

Ilustrační foto
doporučujeme

Zmiňovaný byt je situován v Rosariu, městě ležícím přibližně 300 kilometrů od argentinského hlavního města Buenos Aires. Od roku 2011 je neobývaný. 

Nemovitost vlastnilo dříve několik různých majitelů. Před uvedením do prodeje byla původně určena pro kulturní účely. Argentinský podnikatel Francisco Farruggia, který je jedním z jejích současných vlastníků, se pro stanici CNN en Español nechal slyšet, že jí nabízí spolu s několika dalšími objekty v různých zemích. Pandemie covid-19 jej v tomto směru donutila jednat rychle. 

Majitelé lákají kupující na historickou a architektonickou hodnotu zmiňovaného bytu, jakož i lokalitu. Podle dostupných informací už mají i první potenciální kupce.

Ernesto "Che" Guevara v historii proslul tím, že sehrál hlavní roli během kubánské revoluce v 50. letech minulého století, kdy pomáhal Fidelu Castrovi svrhnout režim Fulgencia Batisty.

Stal se tehdy také guvernérem kubánské centrální banky. V roce 1965 však Kubu opustil a zapojil se do guerillových hnutí po celém světě. Guevarovi kritici však poukazují na jeho sklony k brutalitě, kdy byly pod jeho taktovkou popraveny stovky lidí.

V roce 1967 jej zastřelily bolívijské jednotky. Pohřben byl spolu se šesti svými spojenci do masového hrobu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

USA zkonfiskovaly radikálům dva miliony dolarů v kryptoměnách

14.08.2020 20:02 Americké ministerstvo spravedlnosti oznámilo, že se mu podařilo zmařit pokusy militantních…

Bolsonarovi vzrostla podpora, zřejmě díky pomoci chudým

14.08.2020 19:32 V Brazílii poslední dva měsíce přibývají denně stále desítky tisíc nakažených koronavirem a v…

USA opět mají přes 1000 úmrtí spojených s covidem-19, školy jsou v těžké…

14.08.2020 17:27 Ve Spojených státech stále nezpomaluje růst bilance obětí koronaviru poté, co místní úřady ve…

Konfuciovy instituty šíří škodlivou kampaň, tvrdí Pompeo. USA je označily…

14.08.2020 14:38 Aktualizováno Spojené státy ve čtvrtek oznámily, že budou nově považovat agenturu, jež provozuje Konfuciovy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama