V Brazílii raketově roste počet nakažených, roušku dostala i obří socha Krista

Počet nakažených koronavirem v Brazílii za posledních 24 hodin vzrostl o 6633, oproti předchozímu dni je to téměř třetinový nárůst. V souvislosti s covidem-19 zemřelo dalších 296 lidí, oznámilo brazilské ministerstvo zdravotnictví.

Socha Ježíše Krista v Rio de Janeriu.
doporučujeme

Brazílie s 210 miliony obyvatel eviduje od počátku šíření viru 107.780 nakažených, z nichž 7321 umřelo. V Latinské Americe je Brazílie co do počtu obětí i nakažených nejhůře zasaženou zemí, celosvětově je podle specializovaného serveru Worldometer podle infikovaných na devátém místě.

Z nemoci se podle brazilských úřadů vyléčilo již 45.815 lidí, tedy okolo 42 procent všech nakažených. Epidemie nejvíce zasáhla státy s hustě obydlenými metropolitními oblastmi, mezi které patří Sao Paulo a Rio de Janeiro.

Právě město Rio de Janeiro se rozhodlo svým obyvatelům netradičně připomenout, aby dbali bezpečnostních opatření. Na známou sochu Krista Spasitele, jež na město shlíží z vrcholku jednoho z kopců, pomocí světelné projekce umístili roušku a nápis "mascara salva" (rouška zachraňuje). Instalace slouží také jako pocta zdravotníkům, uvedla CNN.

Ekvádor eviduje již 31.881 případů nákazy. Přes 1500 lidí v souvislosti s covidem-19 zemřelo, u dalších 1336 jsou komplikace kvůli koronaviru považovány za pravděpodobnou příčinu úmrtí. Vláda 17milionové země však upozornila, že skutečný počet obětí je mnohem vyšší, obzvlášť v největším městě Guayaquil.

Přírůstek denních případů se však podle ekvádorského prezidenta Lenína Morena za poslední týden stabilizoval. Po měsíci přísné karantény proto vláda rozhodla otevřít některé podniky, které mohou nyní poskytnout rozvážku domů, a prodloužila povolené hodiny provozu taxíků. V zemi však i nadále každý den platí 15hodinový zákaz vycházení a zákaz využívat veřejnou dopravu. Zavřené zůstávají i hranice, píše agentura Reuters.

Mexiko za uplynulý den registrovalo 1434 nových případů nákazy a 117 úmrtí. Celková bilance nakažených je v 126milionové zemi 24.905, přičemž 2271 z nich zemřelo. Mexické zdravotnické úřady však již dříve upozornily, že skutečný počet nakažených je mnohem vyšší, než uvádějí oficiální statistiky.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Někdejší Trumpův právník Cohen znovu nastoupil do vězení

09.07.2020 21:30 Někdejší právník amerického prezidenta Donalda Trumpa Michael Cohen znovu nastoupil do vězení poté,…

Průlom v případu Floyd? Záběry ukázaly, jak probíhal zásah policie

09.07.2020 19:19 Čtyři policisté vyjeli 25. května před obchod v Minneapolis, kde zadrželi George Floyda,…

"Sociopat, který na vysoké škole podváděl." CNN zveřejnila útržky z knihy…

09.07.2020 19:06 Aktualizováno Kniha, kterou napsala neteř amerického prezidenta Donalda Trumpa, vyjde pod názvem Too Much and…

Prokuratura má právo na Trumpovy finanční záznamy, rozhodl Nejvyšší soud

09.07.2020 18:09 Aktualizováno Nejvyšší soud Spojených států dnes rozhodl, že newyorská prokuratura má právo dostat finanční…

Související:

Právě se děje

Další zprávy