V Brazílii zemřely na covid-19 další stovky lidí. Ministerstvo rozdává neúčinný lék

V Brazílii za pondělí zemřelo dalších 692 lidí nakažených koronavirem, celkem jich je 58.314. Vysoce postavený zástupce Světové zdravotnické organizace (WHO) vyzval brazilské představitele, aby lépe uplatňovali opatření proti koronaviru přijatá na různých úrovních federativního státu.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Počet nakažených v zemi, která je nyní považována za jedno z hlavních ohnisek pandemi, za poslední den vzrostl o 24.052 na 1,368.195.

"Opět vybízíme Brazílii, aby dále bojovala proti nemoci a aby systematičtěji propojila úsilí na úrovni jednotlivých států a celé federace," řekl krizový expert WHO Michael Ryan.

Brazílii pandemie covidu-19 zasáhla po Spojených státech nejvíce na světě. Zdravotničtí odborníci ostře kritizují jejího pravicového prezidenta za přístup ke krizi vyvolané koronavirem. Covid-19 označil za "chřipečku" a vůči přibývajícímu počtu mrtvých se staví lhostejně.

Brazilské ministerstvo zdravotnictví v pondělí informovalo, že distribuovalo přibližně 4,3 milionu dávek léku hydroxychlorochin, u něhož WHO dospěla k závěru, že nemocným s covidem-19 nepomáhá. Toto antimalarikum však v léčbě koronavirové infekce prosazuje prezident Bolsonaro.

zdroj: YouTube

Koronavirem se podle agentury Reuters nakazily desítky domorodců z údolí Javari na severozápadě Brazílie, kteří žijí izolovaně od okolního světa a s představiteli většinové společnosti přišli do styku teprve nedávno. Odborníci varují, že jde o lidi, kteří nemají obranné látky, které si většinová populace vytvořila za léta kontaktů s různými nemocemi.

Z nedávno zveřejněného výzkumu vyplynulo, že smrtnost - tedy podíl zemřelých ze skupiny zasažené určitým jevem - je v případě covidu-19 mezi domorodým obyvatelstvem o 150 procent vyšší než odpovídá celobrazilskému průměru.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bushovi Republikáni se postavili za Bidena. Trump prý "představuje…

04.07.2020 11:24 V USA přibývá politických akčních výborů vyjadřujících podporu demokratickému kandidátovi na…

Trump pod památníkem exprezidentů kritizoval média, hovořil o mazání…

04.07.2020 10:07 Mnoho oslavných výroků o minulosti a kultuře Spojených států, ale také bojovně laděné pasáže o …

Střelba v nákupním centru v Alabamě: Tři zranění, osmiletý chlapec zemřel

04.07.2020 09:26 Osmiletý chlapec přišel o život a další tři lidé utrpěli zranění při páteční střelbě v obchodním…

Americké úřady hlásí dalších více než 50 000 nákaz koronavirem

04.07.2020 09:21 Úřady ve Spojených státech během pátku nahlásily přes 53.000 nových případů nákazy koronavirem,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy