V Kalifornii se lepší kapacita nemocnic, zruší se přísná uzávěra

Americký stát Kalifornie dnes zruší nařízení, aby lidé zůstávali doma, a umožní okresům začít uvolňovat režim zavedený kvůli velkému počtu nákaz koronavirem. Rozhodl o tom úřad guvernéra Gavina Newsoma na základě zvyšování nemocniční kapacity jednotek intenzivní péče.

Ilustrační foto
doporučujeme

Stát se tak vrátí do systému, kdy jsou regiony označovány barvami, jež určí, do jaké míry je možné uzávěru uvolnit. Zpočátku budou většinou v barvě červené, což umožní otevření některých služeb jako kadeřnictví i restaurací pro venkovní provozy.

Kalifornie je coby nejlidnatější americký stát považovaná za hlavní ohnisko nákazy koronaviru v USA. V celé zemi v neděli počet nakažených překročil 25 milionů lidí. USA mají téměř 420.000 mrtvých s covidem-19 a z toho přes 37.000 připadá na tento západoamerický stát.

Kritiku v USA sklízí pomalý rytmus očkování. Podle Střediska pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) bylo do soboty distribuováno po zemi zhruba 41 milionů očkovacích dávek, přičemž aplikováno jich bylo kolem dvaceti milionů.

Po skokovém růstu nákazy po vánočních svátcích začalo v Kalifornii případů ubývat a v celém státě také klesá počet hospitalizovaných. Striktní nařízení držet se doma vydaly kalifornské úřady v prosinci ve snaze zabránit krizovému stavu v nemocnicích.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trumpovi spojenci šířili lež o nepokojích v Kapitolu, píše deník

02.03.2021 15:27 Ačkoli veškeré důkazy ukazují opačným směrem, mnozí Američané dnes věří, že lednové nepokoje v…

Analýza dění v Brazílii nasvědčuje vyšší nakažlivosti nové mutace

02.03.2021 15:10 Mutace koronaviru odhalená na konci loňského roku v Brazílii zaplavila tamní město Manaus i kvůli…

Výbor amerického Senátu schválil kandidáta na ministra spravedlnosti

01.03.2021 20:39 Právní výbor amerického Senátu schválil nominaci Merricka Garlanda do funkce ministra spravedlnosti…

CNN: Česko je ostrůvkem zkázy a beznaděje. Na vině jsou pochybení a špatná…

28.02.2021 22:01 Aktualizováno Česko se kvůli neúspěšnému boji s pandemií covidu-19 stalo malým ostrůvkem zkázy a beznaděje, kde…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama