V Missouri popravili vraha. Aktivisté marně argumentovali, že ho čeká bolestivá smrt

V americkém státě Missouri dnes popravili muže, který před více než dvaceti lety zavraždil nového partnera své bývalé přítelkyně. K výkonu nejvyššího trestu místní úřady přistoupily navzdory tomu, že odsouzený tvrdil, že pro něj bude poprava kvůli vzácné chorobě velmi bolestivá. Informovala o tom agentura Reuters.

Věznice
doporučujeme

Jednapadesátiletého Russella Bucklewa popravili ve věznici v Bonne Terre, jižně od St. Louis. Trest smrti dostal za vraždu Michaela Sanderse z roku 1996. Bucklew jej zastřelil krátce poté, co Sanders začal bydlet s jeho tehdy již bývalou přítelkyní. Tu Bucklew následně unesl a znásilnil.

Popravu úřady v Missouri nařídily provést poté, co nejvyšší soud USA v dubnu zamítl stížnost odsouzeného, který tvrdil, že by mohl kvůli svému onemocnění po podání smrtící látky trpět nepřiměřenou bolestí.

Podle pěti z devíti soudců americká ústava ale nezaručuje odsouzencům bezbolestnou smrt, zakazuje pouze k jejich nezbytnému utrpení přispívat.

Redaktorka místní stanice KFVS, která byla popravě přítomna, podle agentury Reuters uvedla, že při popravě nenastaly žádné komplikace.

Bucklew byl prvním vězněm, kterého v Missouri popravili od ledna 2017, a sedmnáctým, u nějž byl letos ve Spojených státech vykonán nejvyšší trest.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Američané jsou stále svolnější k násilí po volbách

01.10.2020 21:41 V USA v posledních měsících vzrostl počet lidí, podle nichž by bylo opodstatněné uchýlit se k…

ANALÝZA: Klíčové momenty debaty Biden vs Trump. Kdo měl převahu?

01.10.2020 18:51 V úterý proběhla první prezidentská debata mezi současným prezidentem Donaldem Trumpem a jeho…

Prohlášení tří prezidentů: Trump, Putin a Macron žádají klid zbraní u…

01.10.2020 17:02 Aktualizováno Prezidenti Spojených států, Ruska a Francie požadují okamžité přerušení bojů mezi arménskými a…

Volby v USA: Biden těží z chaotického duelu. Podle průzkumů zvyšuje náskok…

01.10.2020 15:58 Výsledky několika nových průzkumů přináší po chaotickém televizním duelu s americkým prezidentem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama