V New Yorku i New Jersey ubývá hospitalizovaných s covidem-19

Ve dvou amerických státech s největší koncentrací potvrzených případů covidu-19 dále klesají počty pacientů hospitalizovaných kvůli nákaze koronavirem. Uvedli to dnes guvernéři New Yorku a New Jersey Andrew Cuomo a Phil Murphy. Oficiální bilance epidemie tam od pátku narostly o 226, respektive 166 úmrtí, lékaři také dále zkoumají záhadné záněty u místních dětí nakažených virem SARS-CoV-2.

Pohled na sever Manhattanu vč. Central parku z Rockefellerova centra, New York, USA
doporučujeme

V New Yorku už jsou s covidem-19 spojována úmrtí více než 26.000 lidí. Počet hospitalizovaných s touto diagnózou na konci týdne klesl pod 8200 a guvernér Cuomo uvedl, že pacienti přibývají nejpomaleji přibližně od 20. března.

"Takže tohle je vítaná zpráva," citovala jej televize CNN. Cuomo však opět zdůraznil stále poměrně vysoký denní počet nahlášených smrtí. "To číslo je nesnesitelně neměnné, 226 jsme měli i před pěti dny," uvedl. Nově bylo podle CNN oznámeno o deset úmrtí více než v pátek.

Mírný nárůst denní bilance nastal i v jižněji ležícím New Jersey, které v pátek hlásilo 162 nových obětí. Jejich celkový počet dnes překonal 9000, zatímco nakažených už je evidováno 137.085 poté, co dnes podobně jako v pátek přibylo přes 1500 potvrzených případů infekce. Podle guvernéra Murphyho napříč státem klesají hospitalizace, jakož i používání plicních ventilátorů.

Cuomo na své tiskové konferenci uvedl, že nemocnice v New Yorku nahlásily 73 případů, kdy byli na koronavirus pozitivně testováni mladí lidé, ovšem místo nejrozšířenějších příznaků u nich byly pozorovány potíže podobné syndromu toxického šoku či Kawasakiho nemoci, která způsobuje u dětí do pěti let záněty cév a srdce. S podobnými případy se setkali i lékaři jinde v USA a také v západní Evropě, důkazy o spojitosti se SARS-CoV-2 ale zatím podle agentury AP nejsou.

V New Yorku už tři malé děti se zánětlivým onemocněním umřely, řekl Cuomo. Americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) podle něj požádalo jeho stát, aby vypracoval národní kritéria pro identifikaci záhadného syndromu a jeho léčbu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Latinské Americe zaznamenali už devět milionů nákažených

26.09.2020 10:42 Latinská Amerika eviduje od počátku pandemie covidu-19 už přes devět milionů nakažených koronavirem…

Biden označil Lukašenka za diktátora

26.09.2020 10:10 Kandidát Demokratické strany na amerického prezidenta Joe Biden dnes označil běloruského prezidenta…

V USA se covidem nakazilo více než sedm milionů lidí

26.09.2020 08:59 Ve Spojených státech se od počátku epidemie nákaza koronavirem prokázala už u více než sedmi…

Trump zřejmě nominuje do Nejvyššího soudu Coneyovou Barrettovou

26.09.2020 08:25 Prezident Donald Trump si za kandidátku na soudkyni Nejvyššího soudu vybral Amy Coneyovou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama