V USA čekají, že padne hranice 500 tisíc úmrtí lidí s koronavirem

V USA trvale klesá počet lidí hospitalizovaných kvůli nemoci covid-19. Statistiky ukazují, že od loňského listopadu je nyní počet hospitalizací nejnižší, avšak USA se zároveň blíží půl milionu úmrtí pacientů s covidem-19.

Ilustrační foto
doporučujeme

V nemocnicích v USA je nyní 56.159 pacientů, což je od 7. listopadu nejnižší údaj. Pokles začal v polovině ledna, do té doby v USA týdně hospitalizovali 130.000 lidí. Tak vysoké číslo se přičítá hlavně chladnému počasí a svátkům z přelomu roku.

Zlepšení se dává do souvislosti s lepší informovaností lidí o ochranném vlivu roušek a bezpečné vzdálenosti a v poslední době také vakcinaci.

V USA se od začátku epidemie koronavirem nakazilo přes 28 milionů lidí a zemřelo 498.897 pacientů. V neděli přibylo 55.000 nově nakažených, což je ve 14denním měřítku pokles o 44 procent. Zemřelo 1247 lidí, tedy v tomtéž časovém rozpětí o 32 procent méně. Americká média očekávají, že hranice půl milionu úmrtí v USA padne dnes. Prezident Joe Biden na večer ohlásil ceremonii za zemřelé s rozsvícenými svícemi a má promluvit k programu pomoci malým podnikům.

Přes zlepšující se statistické údaje někteří odborníci varují před novou vlnou epidemie, pokud lidé přestanou nastavená pravidla dodržovat.

Na jednotkách intenzivní péče je ale podle listu The New York Times patrná změna nálady a opadávání napětí mezi personálem. Nejméně jednu očkovací dávku dostalo ve 330milionových USA 13 procent občanů, dvěma bylo naočkováno 5,7 procenta lidí.

Navzdory optimismu hlavní epidemiolog Anthony Fauci odmítl říci, kdy se Amerika vrátí k normálnímu životu - kdy děti půjdou do škol, rodiče do práce a otevřou se bary, tělocvičny, koncertní síně a bude se znovu cestovat. Fauci řekl, že nehodlá zjednodušovat a že neví. Domnívá se, že roušky budou muset lidé nosit i v příštím roce.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

6. leden byl vyvrcholením šíření dezinformací o volbách

04.03.2021 14:40 Události 6. ledna, kdy dav příznivců tehdejšího prezidenta Donalda Trumpa napadl Kapitol, byly…

USA budou mít vakcíny pro všechny dospělé ke konci května, slibuje Biden

03.03.2021 18:44 Aktualizováno Spojené státy mají podle prezidenta Joea Bidena nakročeno k tomu, aby měly na konci května dostatek…

Biden zaznamenal první neúspěch při obsazování vládních postů

03.03.2021 12:59 Americký prezident Joe Biden má na kontě první porážku v procesu schvalování svých kandidátů na…

Americké nálety v Sýrii: analytička vysvětlila, proč Biden nařídil útok

03.03.2021 00:01 NÁZOR - Spojené státy provedly 26. února nálet ve východní Sýrii, který v rámci odvety za nedávné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama